Mikołaj Kopernik na koszulkach siatkarzy Indykpolu AZS

W tym roku mija 500 lat od przyjazdu Mikołaja Kopernika do Olsztyna. Z tej okazji akademicy w najbliższym sezonie będą występować w koszulkach z wizerunkiem najsłynniejszego polskiego astronoma.

Z przodu koszulki meczowej siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn jest Układ Słoneczny, zaś z tyłu wizerunek astronoma. - Pomysł wyszedł od trzech instytucji: Eye Sport Wear [ubiera olsztyńskich siatkarzy], miasta i klubu - mówi Mateusz Lewandowski, oficer prasowy Indykpolu AZS Olsztyn.

Nowe stroje nawiązujące do historii Olsztyna już niedługo będą mogli nabyć również kibice.

Po raz pierwszy siatkarze pokazali się kibicom w nowych koszulkach 18 września podczas oficjalnej prezentacji zespołu w Galerii Warmińskiej. Dzień później zawodnicy i sztab szkoleniowy spotkali się z prezydentem Olsztyna Piotrem Grzymowiczem. Prezydent otrzymał od drużyny koszulkę na nowy sezon, którą przygotowała firma Eye Sport Wear.

Od 1 września można też kupować karnety na mecze akademików (przez internet lub osobiście). Pierwsza z opcji nabycia karnetu wymaga posiadania konta na www.indykpolazs.pl. Potencjalny nabywca wybierze miejsce, z którego będzie mógł oglądać w akcji siatkarzy Indykpolu AZS. Ponadto ci, którzy wykupią karnet na ten sezon, w następnym będą mieć pierwszeństwo w kolejce do kupna nowych. Cena karnetu na dużą trybunę wynosi 290 zł, a na małą - 500 zł, które są do nabycia w siedzibie klubu przy ul. Oczapowskiego 12. Osoby, które nie mają czasu wybrać się na Kortowo, mogą nabyć karnet także przez internet, ale tylko na dużą trybunę.

Pierwszy mecz nowego sezonu PlusLigi Indykpol AZS rozegra na 1 października wyjeździe z Jastrzębskim Węglem. W Olsztynie akademicy po raz pierwszy wystąpią tydzień później. Rywalem będzie beniaminek GKS Katowice.

Więcej o: