Federacja ACB organizuje galę MMA w hali Urania

W sobotę (24 września) w Olsztynie odbędzie się gala MMA ACB 46 - Young Eagles. Stoczonych zostanie 11 pojedynków. W hali Urania wystąpi pięciu zawodników trenujących w klubie Berkut Arrachion Olsztyn.

Sobotnia gala federacji ACB (Absolute Championship Berkut) nie będzie pierwszą imprezą dla miłośników mieszanych sztuk walki w hali Urania. Rok temu odbyła się gala Kaiser Fight Night. Wcześniej Berkut Arrachion Olsztyn zorganizował dwie edycje Warmia Heroes.

Olsztynianin w walce wieczoru

ACB 46 - Young Eagles w dużej mierze jest oparte o zawodników Arrachionu. Na ringu staną Sylwester Borys, Adam Kowalski, Marcin Jabłoński, Wojciech Giera i Adrian Zieliński. Na sobotniej gali federacji ACB walczyć miał także Paweł Kiełek, jednak kontuzja szyi uniemożliwiła mu występ przed własną publicznością.

- Gala federacji ACB jest dużą szansą i wyróżnieniem dla naszych zawodników - mówi Szymon Bońkowski, trener MMA i jeden z założycieli klubu Arrachion. - Organizacja ma swoją siedzibę w Groznym [stolica Czeczenii], ale często przyjeżdża do innych państw i tam odbywają się gale. Następnym ich przystankiem będzie Glasgow. To pokazuje, jak poważną federacją jest ACB. Cieszy nas, że w sobotę zagoszczą w Olsztynie, a znaczna część karty [zestawienie par] oparta będzie o zawodników Arrachionu. Wierzę, że olsztynianie zaprezentują się z dobrej strony przed własną publicznością, zważywszy że przygotowania przebiegały bez większych komplikacji.

W walce wieczoru wystąpi olsztynianin Adrian Zieliński. Jego przeciwnikiem w kategorii do 70 kg będzie Islam Makojew. Rosjanin w swojej karierze stoczył dziewięć walk, z których siedem wygrał (sześć poprzez poddanie), jedną przegrał, a jedną zremisował. Zieliński legitymuje się bilansem 16 wygranych i 4 porażek.

Białorusin nowym rywalem Borysa

Z kolei Sylwestrowi Borysowi w miniony poniedziałek zmieniono przeciwnika. Nowym rywalem zawodnika występującego w kategorii do 84 kg będzie Igor Litoshik z Białorusi. Pierwotnie Borys miał walczyć z Charlesem Andrade, jednak z przyczyn osobistych zrezygnował on z przyjazdu do Polski. - To bardzo trudna sytuacja dla zawodnika, ponieważ przygotowania przebiegają z myślą o konkretnym przeciwniku - ocenia Szymon Bońkowski. - Trudno na kilka dni przed walką przestawić się na styl walki nowego rywala. Sylwester ma pecha do swoich przeciwników, bowiem ostatnio ciągle rezygnują z nim z walki w ostatniej chwili.

Organizatorem imprezy jest rosyjska federacja mieszanych sztuk walki Absolute Championship Berkut. W 2012 roku założył ją czeczeński biznesmen Maribek Kaszijew. Siedziba organizacji mieści się w Groznym. ABC dwukrotnie gościła w Polsce, w Płocku (2015) i Warszawie (2016).

Dzień przed galą, w Galerii Warmińskiej o godz. 17, zaplanowano oficjalne ważenie zawodników.

Karta gali ACB 46 - Young Eagles

kat. do 70 kg: Paweł Gołębiewski - Daud Szajkajew; 73 kg: Patryk Ruta - Dżokar Durajew; 61 kg: Sławomir Szczepański - Ahmed Kukajew; 93 kg: Wojciech Giera - Muhamed Kikiszew; 61 kg: Mateusz Juszczak - Husejn Szejkajew; 66 kg: Marcin Jabłoński - Armen Stepanjan; 70 kg: Gracjan Szadziński - Vishkan Magomadow; 93 kg: Adam Kowalski - Pavol Langer; 70 kg: Łukasz Rajewski - Rasul Jachajew; 84 kg: Sylwester Borys - Igor Litoshik; (walka wieczoru) 70 kg: Adrian Zieliński - Islam Makojew

Gala w Uranii rozpocznie się 24 września o godz. 18. Bilety: 50 i 60 zł (trybuna), 100, 150, 200, 300 i 400 zł (płyta). Wejściówki można nabyć na ticketpro.pl oraz w Klub Berkut Arrachion Olsztyn (ul. Gietkowska 9c), a także w myjni samochodowej w Galerii Warmińskiej (ul. Tuwima 26), w klubie fitness&spa Marina (ul. Sielska 38) i w studiu urody Nefrimo (ul. Piotrowskiego 16B).

Więcej o: