Pięć medali młodych wioślarzy. Pechowa wywrotka Roksany

Trzy złote medale, srebrny i brązowy - oto dorobek wioślarzy z Płocka podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Iławie.

Na Jezioraku młodzi wioślarze walczyli na dystansie 1500 m. W zawodach rywalizowało siedem klubów z województw mazowieckiego, łódzkiego, warmińsko-mazurskiego i podlaskiego. Dzięki wsparciu gminy Płock oraz Orlenu w tym gronie było 12 młodzików z Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego, w większości uczniów Gimnazjum nr 12 SMS w płockiej Siedemdziesiątce. Podopieczni Bogdana Zalewskiego wystartowali w sześciu konkurencjach i w pięciu zdobyli medale.

Dwa złote zdobyły osady dwójek: Roksana Gabryszewska z Natalią Bielicką oraz Jakub Pszczółkowski z Bartoszem Malinowskim. Trzeci złoty krążek był dziełem czwórki bez sternika chłopców w składzie: Kacper Klujew, Wiktor Igielski, Jakub Boryszewski i Bartosz Malinowski. Srebro wywalczyła czwórka ze sternikiem: Kacper Klujew, Mateusz Kostun, Roman Drużyński, Jakub Boryszewski i Mateusz Boniecki na sterze.

Brązowy medal zdobył w Iławie Jakub Pszczółkowski w jedynce. Pechowo zakończyła wyścig Roksana Gabryszewska w skifie. Płynęła na bezpiecznej trzeciej pozycji, ale zaliczyła wywrotkę kilkadziesiąt metrów przed metą. Pech, ale takie wywrotki zdarzają się czasami u młodzików w jedynkach.

Zawodnicy z Płocka zdobyli puchar za drugie miejsce w klasyfikacji punktowej klubów, przegrywając tylko z Warszawskim Towarzystwem Wioślarskim.

Więcej o: