Żużlowe emocje na Włókniarzu jeszcze się nie skończyły. Wkrótce turnieje

Rozgrywki ligowe dla Eko-Dir Włókniarza już się zakończyły, ale jesienią kibice będą mieli jeszcze okazję oglądać zawody na torze przy Olsztyńskiej. Klub jest w trakcie organizowania Turnieju O Szablę Kmicica oraz tradycyjnego już Turnieju O Puchar Prezydenta Miasta. Na listach startowych obu imprez znajdą się najpewniej zawodnicy, którzy przymierzani są do składu Włókniarza na przyszły sezon.

Eko-Dir Włókniarz Częstochowa zakończył rywalizację w Nice Polskiej Lidze Żużlowej, ale to nie koniec sportowych emocji na stadionie przy ul. Olsztyńskiej. Działacze Włókniarza są w trakcie organizacji Turnieju o Szablę Kmicica oraz wpisanego już na stałe do kalendarza imprez w Częstochowie, Turnieju O Puchar Prezydenta.

- W najbliższych dniach podamy terminy tych zawodów - informuje prezes Włókniarza, Michał Świącik.

Turniej O Szablę Kmicica odbył się po raz pierwszy w maju ubiegłego roku, a zwyciężył Daniel Jeleniewski. Do żużlowca Eko-Dir Włókniarza uśmiechnęło się wówczas szczęście. Zawody przerwano po czterech seriach ze względu na opady deszczu i okazało się, że trzech zawodników zgromadziło identyczną ilość punktów. Oprócz Jeleniewskiego 11 punktów mieli Mateusz Szczepaniak oraz Rune Holta i o kolejności na podium rozstrzygnęło losowanie.

Turniej O Puchar Prezydenta Miasta odbędzie się po raz czwarty. Zawody gromadzą zwykle interesującą, międzynarodową stawkę i podobnie powinno być również w tym roku.

Działacze kompletują aktualnie listy startowe obu imprez. Najpewniej znajdą się na nich zawodnicy przymierzani są do składu Włókniarza na przyszły sezon. W ubiegłym roku w Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta wystąpił Nicolai Klindt (zdobył wówczas 7 punktów), a Turniej O Szablę Kmicia wygrał wspomniany już Daniel Jeleniewski. Obaj żużlowcy w minionym sezonie zdobywali punkty dla Włókniarza.

Więcej o: