Narodowy dzień sportu 2016. Radom zaprasza na zawody w strzelectwie sportowym

Fundacja Zwalcz Nudę oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki zapraszają na czwartą odsłonę ogólnopolskiej inicjatywy. W tym roku do imprezy dołączył również Radom.

Narodowy Dzień Sportu 2016 to bezpłatne treningi i zawody sportowe na terenie całej Polski, dostępne dla wszystkich chętnych. - Narodowy Dzień Sportu dedykowany jest dla każdego. Jeżeli rozpoczynasz przygodę ze sportem, udział w NDS pomoże Ci znaleźć odpowiednią dyscyplinę. Jeżeli uprawiasz sport rekreacyjnie podpowiemy Ci jak poprawiać wyniki i rozwijać umiejętności, a także jak zachować bezpieczeństwo i prawidłowo się odżywiać - mówi Krystyna Radkowska, prezes Fundacji Zwalcz Nudę.

W projekt angażują się polskie gwiazdy sportu, które oprócz pełnienia roli honorowych Ambasadorów tegorocznej edycji, wezmą udział w spotkaniach z fanami i poprowadzą treningi. W tym roku organizatorów wspierają między innymi: Andrzej Supron (polski zapaśnik, mistrz świata i Europy, wicemistrz olimpijski, trener i sędzia zapaśniczy) i Kajetan Broniewski (polski wioślarz, trzykrotny olimpijczyk, brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie '92).

W tym roku do imprezy dołączył również Radom. W ramach IV Narodowego Dnia Sportu miasto organizuje zawody w strzelectwie sportowym. Wstęp na wydarzenie (odbędzie się w sobotę 1 października) jest bezpłatny. Obowiązuje jedynie rejestracja na stronie www.zapisynds.pl. Więcej informacji na temat Narodowego Dnia Sportu w Radomiu znajduje się w zakładce "Radom" na www.narodowydziensportu.pl.