Trafienia strzelców Gwardii więcej warte niż ośmiu innych klubów

Najmłodsi strzelcy z Zielonej Góry spisali się fantastycznie, osiągając najlepszy wynik w historii rozgrywanych we Wrocławiu Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w strzelectwie sportowym. Zawody są zaliczane do ogólnopolskiego współzawodnictwa w sporcie dzieci i młodzieży. W zawodach uczestniczyli zawodnicy z województw dolnośląskiego, opolskiego, wielkopolskiego i oczywiście lubuskiego. Startowali zawodnicy z 16 klubów.

Lubuskie reprezentowali wyłącznie młodzicy Gwardii i byli doskonale przygotowani, zdeklasowali swoich przeciwników. W klasyfikacji klubowej Gwardia Zielona Góra zajęła pierwsze miejsce, przekraczając granicę 100 pkt (zdobyli 102). Drugie miejsce zajęli gospodarze, czyli Śląsk Wrocław z dorobkiem 26 pkt, a trzecie najlepszy zespół z Wielkopolski - Lesna Leszno - 18 pkt. W klasyfikacji województw również zwyciężyło Lubuskie - 102 pkt. Ale do końca zawodów goniła nas Wielkopolska z ośmioma klubami, ich zawodnicy zdobyli w sumie 86 pkt.

Strzelcy Gwardii wiele razy stawali na podium, a w czterech konkurencjach zajmowali wszystkie podiumowe lokaty. Rekordów życiowych było bez liku. Ta ekipa w najbliższych latach będzie decydować o obliczu sportowym Gwardii.

W ekipie z Zielonej Góry najlepszym karabiniarzem był Marcin Wysocki, a w pistolecie Maja Jarosińska. Zielonogórzanie zdobyli 4 złote medale: karabiniarze Marcin Wysocki i Rafał Ratajczak oraz pistoleciarze Maja Jarosińska i Michał Mirończyk, 6 srebrnych medali: Jakub Kruk, Marcin Wysocki, Maja Jarosińska, Aleksandra Michalak, Jakub Rosa, Jakub Giergielewicz i 8 brązowych medali: Patryk Twarkiewicz, Jakub Kruk, Rafał Ratajczak, Amelia Bulczyńska, Jakub Rosa, Wojciech Wybranowski, Jakub Giergielewicz i Mariusz Bartczak-Gepart. Najbliżej podium na czwartym miejscu zawody zakończyli: Nicola Leks, Weronika Michalak, Michał Mirończyk, Kuba Niedziela, Mateusz Mroziński, Hubert Kaczmarek, Kacper Leszczewicz. Piąte lokaty w zawodach wywalczyli: Patryk Reslerowski, Weronika Dudkiewicz, Laura Bulczyńska, Mikołaj Kogut, Mariusz Bartczak-Gepart, Hubert Kaczmarek, a na szóstych miejscach zawody zakończyli: Patrycja Głuch, Daria Muszyńska, Patryk Pawlas, Nicola Leks, Aleksandra Michalak, Mikołaj Kogut i Wojciech Wybranowski.

W strzelaniach karabinowych zawodników doskonale do zawodów przygotował Damian Komolka, a w strzelaniach pistoletowych dominowali wychowankowie duetu trenerskiego Mieczysław Kubiak - Jerzy Zarzycki.

Już za dwa tygodnie ta grupa zawodników będzie reprezentować klub i województwo na Mistrzostwach Polski Młodzików, które odbędą się na strzelnicach Gwardii przy ul. Strzeleckiej w Zielonej Górze. To jedyne Mistrzostwa Polski, które odbędą się poza Wrocławiem.