Wioślarze z Płocka popłynęli pod Wawelem i zdobyli cztery medale

Zawodnicy PTW Płock wywalczyli cztery medale podczas Długodystansowych Mistrzostw Polski w Krakowie.

Osady startowały pojedynczo, co minutę. Start znajdował się na wysokości ośrodka kajakowego Kolna, tuż przy autostradzie A4. Metę przygotowano 8 km dalej, w malowniczym miejscu pod murami Wawelu.

Dzięki wsparciu Gminy Płock oraz Orlenu w Krakowie walczyło 12 zawodników z Płocka. Świetnie spisały się dwie czwórki z Płocka, zdobywając złoto i srebro. Pierwsi na mecie byli Patryk Zajączkowski, Wiktor Budnicki, Sylwester Kaczmarek i Marek Gęsicki, a drudzy - Michał Sobiecki, Mateusz Cywiński, Bartłomiej Donarski i Piotr Witkowski.

Bardzo dobrze popłynął także skifista, junior młodszy Jan Domeradzki, który zdobył srebrny medal, przegrywając tylko ze starszym rywalem z Wrocławia. Czwarty medal, również srebrny, w dwójce bez sternika juniorów był dziełem Jakuba Aleksandrowicza i Jakuba Bartkowiaka, uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego przy płockiej Siedemdziesiątce.

Przed wioślarzami w tym sezonie jeszcze mistrzostwa Polski seniorów (1-2 października) i Centralne Regaty Jesienne w Poznaniu pod koniec października.