Memoriał Arkadiusza Gołasia. AZS wygrał z Łuczniczką i zajął trzecie miejsce

W rozegranym w weekend w Murowanej Goślinie w Memoriale Arkadiusza Gołasia siatkarze AZS-u Częstochowa zajęli miejsce. W półfinale ulegli 2:3 drużynie Lotosu Trefla Gdańsk, a w niedzielnym meczu o 3. miejsce pokonali 3:1 Łuczniczkę Bydgoszcz.

W 12. edycji memoriału walczyły trzy drużyny z PlusLigi (obok AZS-u, Lotos Trefl Gdańsk i Łuczniczka Bydgoszcz) oraz japoński JT Hiroszima Thunders z Bartoszem Kurkiem w składzie. Akademicy w półfinale nie dali rady drużynie Andrei Anastasiego. Przegrali po walce 2:3, w tie breaku 10:15, a trener Michał Bąkiewicz sprawdził 11 zawodników. W wyjściowej szóstce znaleźli się rozgrywający Tomasz Kowalski, przyjmujący Stanisław Wawrzyńczyk i Rafał Szymura, atakujący Paweł Adamajtis, środkowi Bartosz Buniak i Michał Szlacha oraz libero Adam Kowalski. W niedzielę częstochowianie zagrali o 3. miejsce Łuczniczką, która również w stosunku 2:3 uległa Japończykom. W składzie akademików pojawili się ci sami zawodnicy i wszystko wskazuje na to, że to oni będą tworzyć podstawową "6".

W meczu z Łuczniczką częstochowianie minimalnie przegrali pierwszą partię, a w trzech kolejnych pokonali rywali, rewanżując się bydgoszczanom za gładką porażkę z turnieju Final Four w Jarocinie.

- W tym meczu w każdym elemencie byliśmy lepsi od naszych rywali, a co najważniejsze popełnialiśmy mniej własnych błędów - komentuje Michał Róg, który w tym sezonie pomaga trenerowi Bąkiewiczowi w prowadzeniu drużyny. - W dotychczasowych sparingach proste błędy były naszą zmorą. Teraz nie było jeszcze idealnie, ale na pewno dużo lepiej.

Arkadiusz Gołaś zginął tragicznie w wypadku samochodowym, 16 września 2005 roku. Pierwszy memoriał poświęcony jego pamięci odbył się w Ostrołęce, drugi w Częstochowie, kolejny w Kępnie. Potem drużyny na dłużej przeniosły się do częstochowskiej hali Polonia, a obecnie rywalizują w Murowanej Goślinie.

Półfinały:

AZS Częstochowa - Lotos Trefl Gdańsk 2:3 (22:25, 22:25, 25:22, 25:22, 10:15)

AZS Częstochowa: T. Kowalski, Wawrzyńczyk, Buniak, Adamajtis, Szymura, Szalacha, A. Kowalski (libero) - Szlubowski, Buczek, Polański, Grebeniuk

Lotos Trefl Gdańsk: Masny, Pietruczuk, Paszycki, Schulz, Hebda, Grzyb, Mika (libero) - Majcherski (libero), Ptaszyński, Gawryszewski, Stępień, Romać

JT Thunders Hiroshima - Łuczniczka Bydgoszcz 3:2 (25:20, 22:25, 23:25, 25:18, 15:10)

O 3. miejsce:

AZS Częstochowa - Łuczniczka Bydgoszcz 3:1 (23:25, 25:15, 25:16, 25:23)

AZS Częstochowa: T. Kowalski, Wawrzyńczyk, Buniak, Adamajtis, Szymura, Szalacha, A. Kowalski (libero) - Polański.

Łuczniczka Bydgoszcz: Stępień, Rohnka, Nowakowski, Gromadowski, Yudin, Sacharewicz, Czunkiewicz (libero) - Katić, Jurkiewicz, Bobrowski, Siwicki.

Szczegóły wkrótce.

Więcej o: