Memoriał Arkadiusza Gołasia. AZS Częstochowa przegrał z Lotosem po pięciu setach walki

Trzy drużyny z PlusLigi oraz japoński JT Hiroszima Thunders z Bartoszem Kurkiem w składzie walczą w Murowanej Goślinie w 12. Memoriale Arkadiusza Gołasia. W sobotnim półfinale AZS Częstochowa przegrał 2:3 Lotosem Treflem Gdańsk i w niedzielę zagra o trzecie miejsce z Łuczniczką Bydgoszcz.

Arkadiusz Gołaś, który 16 września 2005 roku zginął tragicznie w wypadku samochodowym, co roku wspominany jest przy okazji towarzyskich turniejów poświęconych jego pamięci. Pierwszy memoriał odbył się w Ostrołęce, drugi w Częstochowie, kolejny w Kępnie. Potem drużyny na dłużej przeniosły się do częstochowskiej hali Polonia, a obecnie rywalizują w Murowanej Goślinie. W tegorocznej edycji obok AZS-u Częstochowa i Lotosu Trefla Gdańsk, które w sobotę zmierzyły się w pierwszym półfinale grają Łuczniczka Bydgoszcz i japoński JT Hiroszima Thunders. Akademicy nie dali rady drużynie z Gdańska, ale ulegli dopiero po tie breaku. Pierwsze dwa sety przegrali do 22, dwa kolejne wygrali w takim samym stosunku. W piątym secie rywale zwyciężyli 10:15. Trener Michał Bąkiewicz w spotkaniu z Lotosem sprawdził 11 zawodników. W wyjściowej szóstce znaleźli się rozgrywający Tomasz Kowalski, przyjmujący Stanisław Wawrzyńczyk i Rafał Szymura, atakujący Paweł Adamajtis, środkowi Bartosz Buniak i Michał Szlacha oraz libero Adam Kowalski. I wszystko wskazuje na to, że tak właśnie wyglądał będzie podstawowy skład akademików na początku sezonu, który rozpoczyna się już za dwa tygodnie.

W drugim półfinale JT Hiroszima Thunders również 3:2 wygrała z Łuczniczką.

AZS Częstochowa - Lotos Trefl Gdańsk 2:3 (22:25, 22:25, 25:22, 25:22, 10:15)

AZS Częstochowa: T. Kowalski, Wawrzyńczyk, Buniak, Adamajtis, Szymura, Szalacha, A. Kowalski (libero) - Szlubowski, Buczek, Polański, Grebeniuk

Lotos Trefl Gdańsk: Masny, Pietruczuk, Paszycki, Schulz, Hebda, Grzyb, Mika (libero) - Majcherski (libero), Ptaszyński, Gawryszewski, Stępień, Romać

JT Thunders Hiroshima - Łuczniczka Bydgoszcz 3:2 (25:20, 22:25, 23:25, 25:18, 15:10)