Grand Prix Radomia, czyli Biegiem po szablę rotmistrza

Bieg "O szablę Rotmistrza Pileckiego", zaliczany do cyklu biegowego Grand Prix Radomia, rozegrany zostanie w niedzielę 18 września. Uczestnicy będą rywalizować na trasie w Parku Leśniczówka.

Rotmistrz Witold Pilecki to patron Zespołu Szkół Samochodowych w Radomiu. "Samochodówka" jest współorganizatorem biegu. W siedzibie najstarszej technicznej szkoły w mieście mieścić będą się szatnie i w razie niesprzyjających warunków atmosferycznych, biuro zawodów. W przypadku korzystnej pogody, biuro zlokalizowane będzie w parku, w pobliżu amfiteatru. Biuro czynne będzie wyłącznie w dniu biegu, od godz. 9. Zmagania najmłodszych rozpoczną się o godz. 11. O godz. 12 do rywalizacji przystąpią panie, które walczyć będą na trasie o długości około 2,5 km. Pół godziny później wystartują panowie. Mężczyźni pobiegną na dystansie około 5 km.

- Zgłoszenia do biegu głównego przyjmowane są za pośrednictwem internetowej strony www.radomiega.pl. Osoby, które startowały w poprzednich zawodach cyklu Grand Prix nie muszą dokonywać ponownego zgłoszenia. Wymagane jest jedynie potwierdzenie udziału. Obowiązują numery startowe z poprzednich biegów - czytamy w komunikacie organizatorów.