Był wielką nadzieją Lecha Poznań. Teraz wraca do piłki w wieku 36 lat

Damian Nawrocik, wychowanek Lecha Poznań i przed laty wielki talent Kolejorza, został zawodnikiem Polonii Środa Wlkp. 36-latek wraca do polskiej piłki po przerwie, która trwała... cztery i pół roku.

W sierpniu 2003 roku, w swoim drugim występie w ekstraklasie Damian Nawrocik zdobył swoją pierwszą ligową bramkę dla Lecha Poznań (4:1 z Wisłą Płock). Zaledwie dwa miesiące później, po wygranej 5:1 z Górnikiem Łęczna red. Maciej Henszel pisał w "Gazecie Wyborczej":

"Kto wie, czy w piątek nie mieliśmy do czynienia z odkryciem piłkarskiego talentu. Fenomenalnie zagrał bowiem Damian Nawrocik. Piłkarze Łęcznej nie mieli zupełnie sposobu, jak odebrać piłkę świetnie dryblującemu napastnikowi z Poznania. - Drugi Okoński - mówili zachwyceni kibice na trybunach. Do słynnego napastnika "Kolejorza" porównywał Nawrocika już trener Bogusław Baniak. - To jest ogromny talent - mówił. - Musi jednak skupić się tylko na futbolu - dodawał. Teraz wydaje się, że napastnik Lecha wreszcie wziął sobie do serca jego słowa. Na pewno jednak 23-letni piłkarz musi poprawić kondycję, bo na razie ma sił tylko na 60 minut biegania. I trzeba pamiętać, że Nawrocik ma 23 lata, a zatem najwyższa pora na eksplozję jego talentu. Za rok, dwa może być już za późno...".

Poznaniak z Łazarza strzelił w tamtym sezonie pięć goli (w tym jednego w Pucharze Polski) dla Kolejorza, ale rozgrywki zakończył przedwcześnie. W marcu 2004 roku Damian Nawrocik złamał nogę w wyjazdowym meczu w Płocku. Po kilku miesiącach wrócił do gry i grał jeszcze dla Lecha Poznań przez półtora sezonu - w sumie 47 spotkań w ekstraklasie, dziewięć zdobytych bramek.

Odszedł do Arki Gdynia, potem był jeszcze ŁKS Łódź, KSZO Ostrowiec, Jarota Jarocin i Orkan Rumia. To w nim zagrał ostatni mecz na polskich boiskach - w kwietniu 2012 roku przeciwko Dębowi Dębno.

Damian Nawrocik miał wtedy 32 lata. Wyjechał na Wyspy, pracował tam i grał w piłkę w AFC Blackpool, lokalnym klubie, w jednej z regionalnych lig w Anglii.

Teraz świetnie wyszkolony technicznie napastnik postanowił wrócić do futbolu. Właśnie związał się z trzecioligową Polonia Środa Wlkp, która bardzo źle rozpoczęła sezon i jako jedyny zespół bez wygranej zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli. Trenerem Polonii jest od niedawna były piłkarz m.in. Lecha Poznań Sławomir Suchomski.

Więcej o: