Najpierw trenowanie, a potem śniadanie pod Tauron Areną Kraków

Biegowe poranki pod Tauron Areną to cykl spotkań dla wszystkich amatorów biegania - od początkujących do zaawansowanych. - Spotkań, bo trenowanie biegów nie polega tylko na bieganiu - podkreśla trener Dariusz Kaczmarski.

Przed najbliższymi dużymi imprezami - 10. PZU Biegiem Trzech Kopców i 3. PZU Cracovia Półmaratonem Królewskim - odbędą się trzy biegowe poranki - 18 września, 25 września i 9 października (przed półmaratonem). Wszyscy chętni zbierają się o godz. 9 w parku Lotników Polskich tuż obok Tauron Areny Kraków. Po treningu na wszystkich czeka zdrowe i pożywne śniadanie. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

- Zawsze jest kilku trenerów z AZS AWF Kraków Masters, którzy służą radą. Nasze spotkania są skierowane głównie do początkujących. Zapraszamy także tych, którzy jeszcze nigdy nie trenowali w grupie i z trenerem - wyjaśnia trener Kaczmarski. - Tym trochę bardziej doświadczonym mówimy np., jak jeszcze pracować w ostatnich tygodniach przed Biegiem Trzech Kopców tak, by się przypadkiem nie przetrenowali. Radzimy, jak pobiec, gdzie czyhają pułapki. Zwykle jest więcej pokazywania ćwiczeń na sprawność ogólną czy siłę biegową i rozmów niż pokonywania kilometrów. Bo trenowanie biegania nie polega tylko na przebieraniu nogami. Proponujemy trening zawodowy dla amatorów.

4 października Bieg Trzech Kopców, który według szkoleniowca można nawet przemaszerować. - To idealny trening przed półmaratonem. Pomaga w poprawieniu siły biegowej. Te 13 km z podbiegami odpowiadają dystansowi półmaratonu - uważa Kaczmarski. - A po treningu pyszne i zdrowe śniadanie. Zapraszamy!

Więcej o:
Copyright © Agora SA