Reprezentant Polski przeszedł ze szkółki FC Barcelony do Lecha Poznań

Mateusz Bieniek, jeden z najbardziej utalentowanych polskich piłkarzy urodzonych w 2001 roku przeszedł ze szkółki FC Barcelona Escola Varsovia do Lecha Poznań.

Mateusz Bieniek dołączył do zespołu juniorów młodszych Kolejorza prowadzonych przez Bartosza Bochińskiego. - Zdecydowałem się przejść do Lecha Poznań, bo mam tu wszystko, czego potrzebuje junior. Treningi stoją na bardzo wysokim poziomie, a szkoleniowcy posiadają ogromną wiedzę, którą codziennie nam przekazują. Dodatkowo możemy korzystać z profesjonalnej opieki medycznej, zajęć z dietetykiem i psychologiem sportowym - mówi na stronie internetowej klubu Mateusz Bieniek.

Wcześniej występował w FCB Escola Varsovia, Legii Warszawa i KS Piaseczno. Reprezentant Polski do lat 15 cieszy się z wyboru, jakiego dokonał m.in. dlatego, że będzie mógł odciążyć rodziców. - Mamy blisko zarówno do szkoły, jak i na zajęcia treningowe. Cieszę się też, że mogę odciążyć tatę. Wcześniej połowę dnia spędzał wożąc mnie na treningi i mecze do Warszawy. Tuż pod nosem mamy kilka boisk z naturalną nawierzchnią, siłownię z salą fitness i odnową biologiczną, a lada moment powstanie boisko ze sztuczną nawierzchnią. To ważne.

Więcej o: