Igrzyska Paraolimpijskie Rio 2016. Rafał Czuper zdobył srebrny medal

Rafał Czuper zdobył srebrny medal na Igrzyskach Paraolimpijskich w Rio de Janeiro

BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Tenisista stołowy (Podlaskie Stowarzyszenie Sportowe Osób Niepełnosprawnych Start Białystok) od pierwszego spotkania bardzo dobrze spisywał się na imprezie w Rio. W grupie obu rywali pokonał bez straty seta. Najpierw wygrał 3:0 z Brazylijczykiem Espindolą Conceicao, a następnie z Chińczykiem Yanmingiem Gao.

W ćwierćfinale również nie stracił żadnej partii. Pochodzący z Raczek tenisista stołowy wygrał 3:0 ze Słowakiem Martinem Ludrovskim.

Pierwszego seta Czuper stracił dopiero w półfinale. Pokonał w nim 3:1 Francuza Stephana Molliensa. Tym samym było jasne, że Polak z Rio wróci z medalem. Pytanie było tylko - w jakim kolorze.

W pojedynku o złoto Czuper zmierzył się we wtorek z Francuzem Fabienem Lamiraultem. Faworytem pojedynku był rywal Polaka. Francuz to bowiem aktualny mistrz świata i Europy. Zresztą złoty medal mistrzostw kontynentu zdobył, wygrywając właśnie z Rafałem Czuperem. Jak się okazało, Lamirault górą był też na Igrzyskach Paraolimpijskich w Rio. Pierwszego seta Francuz wygrał 11:6. W drugim Czuper spisał się dużo lepiej i to on triumfował (11:5). W dwóch kolejnych górą był jednak Lamirault (11:8, 11:9) i to on mógł cieszyć się ze złotego medalu. Czuper został wicemistrzem.

Więcej o: