Turniejowa ścieżka TBV Startu. Ostatni etap przygotowań

Koszykarze występującego w Tauron Basket Lidze TBV Startu ostro przygotowują się do rozpoczęcia sezonu. Zespół lubelski do inauguracji rozgrywek ma w planie udział w jeszcze trzech turniejach kontrolnych, a w środę rozegra w Łańcucie mecz I-ligowym Sokołem.

Początek tego spotkania wyznaczono na godz. 18. Dodatkowym smaczkiem tej potyczki będzie występ w zespole gospodarzy Alana Czujkowskiego i Sebastiana Szymańskiego, którzy niegdyś bronili barw drużyny lubelskiej.

Natomiast od piątku do niedzieli TBV Start będzie występował w turnieju w Tarnobrzegu, gdzie zmierzy się ze stołeczną Legią, Miastami Szkła Krosno i Siarką.

Z kolei tydzień później lublinianie sami będą gospodarzami turnieju. W hali na Globusie przyjdzie im rywalizować z zespołami z Krosna i Tarnobrzegu oraz Stalą Ostrów Wielkopolski. W ostatni weekend przed rozpoczęciem rozgrywek ligowych TBV Start uda się na turniej do Ostrowa Wielkopolskiego, gdzie oprócz gospodarzy zagrają także drużyny Polfarmeksu Kutno i Turowa Zgorzelec. Sezon TBL zespół lubelski rozpocznie 11 października od wyjazdowego meczu z Wilkami Morskimi Szczecin.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU

Plan sparingów TBV Startu 14.09 - Sokół Łańcut (wyjazd, godz. 18) 16-18.09 - turniej w Tarnobrzegu (Siarka Tarnobrzeg, Miasto Szkła Krosno, Legia Warszawa, TBV Start Lublin) 23-25.09 - turniej w Lublinie (TBV Start Lublin, Siarka Tarnobrzeg, Miasto Szkła Krosno, Stal Ostrów Wlkp.) 30.09-02.10 - turniej w Ostrowie Wlkp. (Stal Ostrów Wlkp., Polfarmex Kutno, Turów Zgorzelec, TBV Start Lublin)