Siatkarze Cerradu Czarnych wspierają akcję "Smart Stop"

Policjanci z mazowieckiej drogówki kontynuują kampanię społeczną "Smart Stop", której celem jest zwrócenie uwagi uczestnikom ruchu drogowego, jak nierozważne korzystanie z telefonów komórkowych może być niebezpieczne i tragiczne w skutkach. W działania stróżów prawa włączyli się siatkarze Cerradu Czarnych Radom.

Jak podkreślają organizatorzy kampanii, wyobraźnia przydaje się nie tylko za kierownicą, ale też na pasach. Policjanci i siatkarze będą promować zasadę: "nie odcinaj się od rzeczywistości". Adresatami kampanii są przede wszystkim niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, w tym dzieci i młodzież, ale także ich rodzice i dziadkowie. Kampania realizowana będzie głównie w szkołach, gdzie przedstawiciele Policji zaprezentują spot "Smart Stop", przygotowany podczas tegorocznego Kameralnego Lata, które odbyło się w Radomiu. Jednym z elementów kampanii będzie przypominanie niechronionym użytkownikom dróg o odpowiedzialnym posługiwaniu się smartfonami poprzez informacje, które pojawią się przed przejściami dla pieszych.

W działania mazowieckiej drogówki włączyli się także siatkarze Cerradu Czarnych Radom, którym spodobał się pomysł kampanii społecznej. Informacja o ostrożnym użytkowaniu telefonów komórkowych m.im. przez pieszych pojawi się na meczach rozgrywanych przez drużynę z siatkarskiej elity. Oprócz tego radomscy siatkarze: Bartłomiej Bołądź, Piotr Filipowicz i Michał Kędzierski wspólnie z mundurowymi z KWP zs. w Radomiu oraz wiceprezydentem Radomia - Konradem Frysztakiem, przy pomocy specjalnej fluorescencyjnej farby, nanieśli na chodnikach ostrzeżenia z przewodnim hasłem kampanii "Smart Stop". Napisy takie pojawią się teraz przed przejściami dla pieszych, gdzie pojawia się dużo młodzieży, w tym przed radomskimi uczelniami.

Z badania przeprowadzonego przez brytyjską organizację IAM (Institute of Advanced Motorists) wynika, że sms-owanie skraca czas reakcji o 37,6%, a sprawdzanie statusów w serwisach społecznościowych o 37,4%. O znaczeniu telefonów komórkowych w naszym "życiu drogowym" możemy przeczytać w raporcie Krajowej Rady Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym "Korzystanie z telefonów komórkowych przez kierujących pojazdami w Polsce w 2015 roku".

Więcej o: