Świetny początek Bebetto AZS-u AJD w ekstraklasie tenisa stołowego.

W świetnym stylu nowy sezon w ekstraklasie tenisa stołowego rozpoczęła drużyna Bebetto AZS AJD Częstochowa. Akademiczki pokonały 3:0 silnego rywala - Polmlek Lidzbark Warmiński.

- Mecz był bardzo, bardzo zacięty, a rywal z najwyższej półki - komentuje prezes klubu Wiesław Pięta. Po jednym punkcie wywalczyły trzy nasze nowe zawodniczki.

Drużyna prowadzona przez Miłosza Przybylika zyskała solidnego sponsora i została mocno przebudowana. Kadrę wzmocniły m.in. była mistrzyni Polski Antonina Szymańska, akademicka mistrzyni Europy Magdalena Sikorska, brązowa medalistka ostatnich IMP Roksana Załomska. I to właśnie te zawodniczki przesądziły o sukcesie w pojedynku z Polmlekiem. Pierwszy punkt dla Bebetto AZS- AJD zdobyła Antonina Szymańska, która pokonała reprezentantkę Polski juniorek Karolinę Lalak 3:1. W kolejnych grach Magdalena Sikorska w takim samym stosunku pokonała reprezentantkę Białorusi Alinę Arloukaye, a Roksana Załomska w pięciu setach uporała się z Moniką Pietkiewicz.

Kolejny mecz akademiczki rozegrają już w najbliższym piątek. Na wyjeździe zmierzą się GLKS-em Nadarzyn (czwarte miejsce w ubiegłym sezonie). Dwa dni później do Częstochowy przyjedzie wicemistrz Polski SKTS Sochaczew. Pojedynek odbędzie się w niedzielę 18 września (godz. 18) w sali Akademickiego Centrum Sportu przy ul. Zbierskiego.

Bebetto AZS AJD Częstochowa - Polmlek Lidzbark Warmiński 3:0

Antonina Szymańska - Karolina Lalak 3:1 (11:9, 11:4, 3:11, 11:7)

Magdalena Sikorska - Alina Arloukaya 3:1 (2:11, 12:10, 11:9, 11:8)

Roksana Załomska - Monika Pietkiewicz 3:2 (11:13, 11:7, 12:10, 8:11, 11:2)

Więcej o: