Dwie drużyny Lecha Poznań spotkają się w okręgowym Pucharze Polski

Zespół oldbojów Lecha Poznań trafił na ekipę Wiary Lecha Poznań w 1/32 finału okręgowego Pucharu Polski. Los na tym etapie był bardzo łaskawy dla rezerw Kolejorza.

Lech II Poznań, finalista ostatniej edycji, właśnie włącza się do rywalizacji o okręgowy Puchar Polski. Pierwszym rywalem zespołu Ivana Djurdjevicia będzie LZS Otorowo, drużyna która na co dzień występuje w jednej z grup B-klasy, czyli ósmej ligi. Zawodnicy z Otorowa wyeliminowali dotychczas ekipy Orła Łowyń i Czarnych Kaźmierz.

Ponadto los skojarzył ze sobą dwie jedenastki, które występują pod szyldem Lecha Poznań. Zespół złożony z kibiców Kolejorza, czyli Wiara Lecha Poznań będzie gospodarzem pojedynku z oldbojami Lecha Poznań, jedynego niezrzeszonego zespołu, który dotarł do tego etapu rywalizacji. Dawne gwiazdy poznańskiego klubu poradziły sobie w tej edycji z oldbojami Lipna Stęszew oraz IKP Olimpią Poznań. Dla Wiary Lecha Poznań, która zajmuje czwarte miejsce w tabeli grupy wschodniej "okręgówki" (szósty poziom rozgrywek), będzie to pierwsze spotkanie w tej edycji Pucharu Polski.

Inne poznańskie drużyny - OTPS Winogrady i Polonia trafiły odpowiednio na Zjednoczonych Trzemeszno i KS Szczytniki.

Obrońca Pucharu Polski w strefie poznańskiej, zespół Polonii Środa Wlkp. zagra w 1/32 finału na wyjeździe z Wartą Śrem.

Mecze tego etapu zaplanowano na środę 28 września.

Więcej o: