Puchar dla Litwinów. Międzynarodowe granie na stadionie Wisły [FOTO]

W piłkarskim turnieju 11-latków z udziałem 16 drużyn z czterech krajów po zaciętej walce najlepsi okazali się futboliści Żalgirietis Wilno.

W sobotę w turnieju "Wisła Płock Youth Cup" dla rocznika 2005 ambitnie walczyły ekipy z Polski, Rosji, Litwy i Łotwy.

- Atmosfera była super, poziom był wysoki, przyjechały do nas najlepsze zespoły oprócz Lecha i Legii, a zagraniczni goście prezentowali się świetnie - podkreśla Dariusz Grodkiewicz, prezes Stowarzyszenia Sportu Młodzieżowego Wisła Płock, które zorganizowało zawody.

Zespoły zostały podzielone na cztery grupy, mecze trwały 2x15 minut, drużyna liczyła dziewięciu graczy. Futboliści rywalizowali na trzech boiskach.

Młodzi futboliści Wisły Płock w pierwszym sobotnim pojedynku grupowym pokonali 1:0 UKS Varsovię Warszawa. Kolejnym rywalem była FK Liepaja (Łotwa). Gospodarze przeważali, mieli świetne okazje, ale i trochę pecha, bo ostatecznie to rywale cieszyli się ze zwycięstwa 1:0. To nieco podłamało 11-latków z Wisły, w kolejnym meczu ulegli Stali Mielec aż 0:3 i mogli grać już tylko o miejsca 13-16.

Tam jednak pokazali klasę, nie odpuścili. Pokonali Polonię Warszawa 4:1 oraz 2:1 Sdjusor-5 Kaliningrad (Rosja), zajmując 13. lokatę.

W potyczce o trzecie miejsce po bezbramkowym remisie Liepaja wygrała z Jagiellonią Białystok 2:1 na karne. Finał odbył się na głównej płycie Wisły, z trybun obserwowały go zespoły z miejsc 3-16, rodzice, rodziny, przedstawiciele klubów. Arka Gdynia przeważała w potyczce z ekipą z Wilna, ale to szkółka Żalgirisu wygrała minimalnie 1:0, zdobywając okazały puchar.

Sponsorami turnieju byli Urząd Marszałkowski i Urząd Miasta Płocka.

- Impreza się udała, dzieci były zadowolone z pucharów, medali, nagród. Zebraliśmy wiele pochlebnych opinii. Chcemy powtórzyć turniej za rok, bo to dobra promocja miasta - dodał prezes Grodkiewcz.

Więcej o: