AZS Częstochowa. Czwarte miejsce akademików w turnieju Final Four Jarocin

W rozegranym w weekend w Jarocinie turnieju Final Four siatkarze AZS-u Częstochowa zajęli ostatnie, czwarte miejsce.

W sobotnim półfinale częstochowianie nie dali rady Łuczniczce Bydgoszcz. Przegrali gładko - 0:3. Pojedynek z BBTS-em był bardziej wyrównany, ale również zakończył się porażką. Współpracownicy Michała Bąkiewicza (pierwszy trener wyjechał na kursokonferencję do Katowic) sprawdzili szóstkę z rozgrywającym Konradem Buczkiem. Częstochowianie wygrali drugiego seta, ale w trzech pozostałych okazali się słabsi od rywali, wśród których wyróżniał się młody środkowy Wojciech Siek (latem trafił do BBTS-u z SMS-u Spała). Występ w Jarocinie optymizmem nie napawa, a czy będzie lepiej? Więcej na temat możliwości drużyny będzie można powiedzieć po kolejnych sprawdzianach.

Akademicy mają już za sobą ponad miesiąc przygotowań, trzy sparingi - dwa wygrane z Effectorem Kielce i AGH Kraków oraz przegrany PGE Skrą Bełchatów oraz turniej w Jarocinie. Kolejny weekend siatkarze spędzą w Murowanej Goślinie, gdzie tradycyjnie już odbędzie się Memoriał Arkadiusza Gołasia. Potem wyjadą do Warszawy na Memoriał Zdzisława Ambroziaka, a przygotowania podsumuje prawdopodobnie sparingowy mecz z drużyną z tureckiej ekstraklasy.

O 3. miejsce:

AZS Częstochowa - BBTS Bielsko-Biała 1:3 (21:25, 25:23, 19:25, 21:25)

AZS Częstochowa: Buczek, Szlubowski, Polański, Grebeniuk, Moroz, Janus, A. Kowalski (libero) oraz T. Kowalski, Szymura.

BBTS Bielsko Biała: Starożyłow, Kwasowski, Gaca, Gryc, Lipiński, Siek, Czauderna (libero) - Koziura (libero), Janeczek, Bieńkowski, Modzelewski.

Półfinał:

Łuczniczka Bydgoszcz - AZS Częstochowa 3:0 (25:22, 25:20, 25:16)

Łuczniczka Bydgoszcz: Szczurek, Katić, Nowakowski, Filipiak, Yudin, Sacharewicz, Czunkiewicz (libero) oraz Gromadowski, Bobrowski, Rohnka

AZS Częstochowa: Kowalski, Szlubowski, Polański, Adamajtis, Moroz, Szalacha, Kowalski (libero) - Buczek, Szymura

Więcej o: