Odra i Raków uciekają w tabeli. Podsumowanie II ligi

W hicie ósmej kolejki Raków Częstochowa pewnie pokonał Radomiaka Radom i umocnił się na pozycji wicelidera. Wszystko dlatego, że swój mecz wygrał także beniaminek Odra Opole.

Raków szybko wybił piłkarzom Radomiaka myśli o nawiązaniu równorzędnej walki. Już po 120 sekundach gospodarze uzyskali prowadzenie, by na przerwę schodzić z dwubramkowym zapasem. Po zmianie stron Raków był zespołem, który umiejętnie kontrolował przebieg wydarzeń na boisku i zasłużenie wygrał.

Atut własnego boiska wykorzystał również beniaminek Odra Opole. Miejscowi dość długo męczyli się z ROW-em Rybnik, by w końcu napocząć rywali. Ta sztuka udała się po blisko 70. minutach rywalizacji Mateuszowi Gancarczykowi. Za to w 88. minucie wynik ustalił Mateusz Marzec.

U siebie przegrała Polonia Bytom, której to piłkarze dwukrotnie (gole samobójcze) pokonywali swojego golkipera. Właśnie bytomianie będą najbliższym rywalem Radomiaka Radom.

Wyniki 8. kolejki:

Stal Stalowa Wola - Błękitni Stargard 2:2, Olimpia Zambrów - Rozwój Katowice 3:2, Kotwica Kołobrzeg - Puszcza Niepołomice 1:0, Raków Częstochowa - Radomiak Radom 3:0, Polonia Bytom - Siarka Tarnobrzeg 0:3, Odra Opole - ROW Rybnik 2:0, Olimpia Elbląg - Gryf Wejherowo 0:0, Warta Poznań - GKS Bełchatów 1:1, Polonia Warszawa - Legionovia Legionowo 2:2.