Siatkarze Cerradu Czarnych sparowali z pierwszoligowcem. Wygrali gładko [ZDJĘCIA]

W Radomiu rozpoczął się międzynarodowy turniej, w którym oprócz gospodarzy - Cerradu Czarnych - rywalizują Ślepsk Suwałki, MKS Będzin i ukraiński Barkom Kazhany Lwów. W pierwszym meczu radomianie pokonali pierwszoligowca z Suwałk 3:0.

Po raz pierwszy w okresie przygotowań do nowego sezonu gry w PlusLidze Cerrad Czarni wystąpili z nowopozyskanym środkowym. Do zespołu trenera Roberta Prygla dołączył bowiem David Smith. Amerykański środkowy bloku przyleciał do Polski w mijającym tygodniu i po zaledwie jednej jednostce treningowej z drużyną "Wojskowych", zagrał w meczu sparingowym.

Szkoleniowiec radomian tak jak zapowiadał dał szansę gry wszystkim niemal zawodnikom, których miał do dyspozycji. Przypomnijmy bowiem, że wciąż z ekipą z radomia nie ćwiczą reprezentanci Polski juniorów: Jakub Ziobrowski i Tomasz Fornal, którzy przebywają w Bułgarii, gdzie w sobotę 10 września zagrają o złoto mistrzostw Europy w swojej kategorii wiekowej.

Tymczasem mecz ze Ślepskiem, rozgrywany w ramach radomskiego turnieju, okazał się jedniostronnym widowiskiem. Gospodarze nie mieli problemów z pokonaniem rywala. Dominowali w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. mając piłkę meczową w secie nr 3. radomianie szybko zakończyli rywalizację. Zagrywkę Ślepska przyjął Wojciech Żaliński, Michał Kędzierski wystawił krótką, a Michał Ostrowski huknął nie do obrony.

- Szczerze to spodziewałem się mocniejszego oporu ze strony Ślepska. Nie zawiesili nam wysoko poprzeczki, stąd ława wygrana. Nie oglądamy się jednak na rywala, tylko realizujemy swoją koncepcję. Wszystkie porażki w sparingach zamienię na zwycięstwa w lidze. W tym okresie ważne jest by zespół szlifował swoją grę, coraz lepiej realizował założenia, z meczu na mecz popełniał jak najmniej błędów - skomentował trener Prygiel.

W sobotę 10 września drugie spotkanie w Radomiu z udziałem Cerradu Czarnych. W hali MOSiR -u przy ul. Narutowicza podopieczni trenera Prygla zmierzą się z innym plusligowcem - MKS-em Będzin. Początek o godz. 19. Dwie godziny wcześniej Barkom Kazhany Lwów zagra ze Ślepskiem. Wstęp na oba spotkania jest bezpłatny.

Cerrad Czarni Radom - Ślepsk Suwałki 3:0 (25:21, 25:17, 25:18).

Cerrad Czarni: Gonciarz, Bołądź, Urbanowicz, Smith, Żaliński, Zwiech, Watten (libero) oraz Kędzierski, Wiese, Ostrowski. Ślepsk: Lipiński, Winnik, Skrzypkowski, Rawiak, Hunek, Rudzewicz, Andrzejewski (libero) oraz Lesiuk.

Więcej o:
Copyright © Agora SA