To mógł być pojedynek dwóch niedawnych graczy Lecha Poznań w 2. Bundeslidze, ale...

1. FC Heidenheim Denisa Thomalli pokonał na wyjeździe 2:1 VfB Stuttgart Marcina Kamińskiego w piątkowym meczu niemieckiej 2. Bundesligi. Żaden z niedawnych piłkarzy Lecha Poznań nie pojawił się jednak na boisku.

VfB Stuttgart spadł w tamtym sezonie z Bundesligi i chce do niej wrócić jak najszybciej. Początek rozgrywek ma jednak nieszczególny - właśnie poniósł drugą porażkę, ma tyle samo wygranych i po czterech kolejkach z sześcioma zdobytymi punktami znajdzie się pewnie w środku tabeli. Zwycięzcy wywalczyli w tym sezonie punkt więcej.

Marcin Kamiński, który przeszedł tego lata za darmo z Lecha Poznań do VfB, nie zadebiutował jeszcze w pierwszym zespole. Jedyny występ w oficjalnym meczu zaliczył w drużynie rezerw. W piątek był tylko rezerwowym.

Denisa Thomalli w ogóle nie było w kadrze meczowej. Napastnik sprowadzony z Lecha Poznań na początku tego roku strzelił w tym sezonie dwa gole w trzech występach, a w barwach 1. FC Heidenheim ma bilans sześciu bramek i dwóch asyst w szesnastu spotkaniach.

Mecz na stadionie w Stuttgarcie oglądało ponad 50 tys. ludzi...

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.