Siatkarskie ME juniorów: Siatkarze Cerradu Czarnych zagrają o złoto!

Półfinał mistrzostw Europy juniorów w siatkówce okazał się popisem reprezentacji Polski. Biało - czerwoni, z siatkarzami Cerradu Czarnych Radom w składzie, pokonali Rosję 3:1.

Polacy zaczęli, kontynuowali i zakończyli to spotkanie wyśmienicie. Po dwóch setach prowadzili 2:0. W secie otwierającym półfinałowe zmagania (turniej rozgrywany jest w Bułgarii) trwała wyrównana walka. Ostatecznie po uderzeniu atakującego naszego zespołu i Cerradu Czarnych (Jakuba Ziobrowskiego) Polacy prowadzili w meczu. W następnej rozgrywce "poprawili" Rosjanom. W partii nr. 3 "Sborna" zmniejszyła straty, ale w kolejnej odsłonie rywale naszych juniorów byli już bezradni. Podopieczni trenera Sebastiana Pawlika zbudowali przewagę w początkowej fazie czwartego seta. Po kontrze zawodnika Cerradu Czarnych Tomasza Fornala Polska prowadziła 14:10. W końcówce biało - czerwoni przypieczętowali wygraną i w efekcie zagrają o złoto mistrzostw Starego Kontynentu.

Rywalem naszych juniorów będzie zwycięzca drugiego półfinału. W nim Włosi zmierzą się z Ukrainą (mecz zostanie rozegrany w piątek 9 września wieczorem). Finał ME juniorów 2016 odbędzie się w sobotę 10 września.

Półfinał ME juniorów: Polska - Rosja 3:1 (25:23, 25:20, 19:25, 25:22).

Polska: Kwolek, Kochanowski, Kozub, Ziobrowski, Huber, Fornal, Masłowski (libero).