Lech Poznań - Pogoń Szczecin. Dobra sytuacja kadrowa Kolejorza. Jóźwiak w rezerwach, Burić z anginą

Jasmin Burić zmaga się z anginą, Nicki Bille wciąż leczy uraz mięśnia, a Kamil Jóźwiak zagra w sobotę w rezerwach. Trener Lecha Poznań Nenad Bjelica ma w kim wybierać kadrę na mecz z Pogonią Szczecin.

Nicki Bille to obecnie jedyny kontuzjowany zawodnik w Lechu Poznań. Duńczyk wciąż zmaga się z urazem mięśnia przywodziciela. - Mam nadzieję, że w ciągu 2-3 tygodni będziemy mieć go do dyspozycji - zapowiada trener Nenad Bjelica.

Sztab szkoleniowy odesłał też jednego zawodnika z I drużyny do zespołu rezerw na sobotni mecz z Wdą Świecie. To Kamil Jóźwiak, który ma już za sobą mecze w ekstraklasie. 18-letni skrzydłowy wraca do formy po kontuzji łokcia i sztab Kolejorza uznał, że lepiej, by Jóźwiak najpierw zaliczył przetarcie w III lidze. Z występu przeciwko Pogoni wyłączeni są też dwaj inni młodzi zawodnicy, którzy ostatnio trenowali z pierwszym zespołem - Paweł Tomczyk i Marcin Wasielewski.

Pod znakiem zapytania stoi występ Jasmina Buricia, który wrócił ze zgrupowania reprezentacji z anginą. - Nasz lekarz uznał, że w sobotę może z nami trenować. Jeśli stan zdrowia Buricia się pogorszy, to na ławce usiądzie młody Miłosz Mleczko - tłumaczy trener Lecha. Pewne miejsce w wyjściowym składzie ma zatem bramkarz Matus Putnocky.

Nenad Bjelica ma więc do dyspozycji dwudziestu zawodników, z których wybierze meczową osiemnastkę na spotkanie z Pogonią Szczecin.

Więcej o: