Igrzyska paraolimpijskie. Anna Harkowska tuż za podium

W Rio de Janeiro w środę rozpoczęły się igrzyska paraolimpijskie. I już następnego dnia Anna Harkowska z Olsztyna była dosłownie o włos od zdobycia brązowego medalu w kolarstwie torowym.

Anna Harkowska z klubu OKS Warmia-Mazury Olsztyn na poprzednich igrzyskach paraolimpijskich zdobyła trzy srebrne medale. W czwartek miała szansę zdobyć czwarty krążek w swoim olimpijskim dorobku.

Medal przegrany o milimetry

W kolarstwie torowym na początek rywalizowały zawodniczki specjalizujące się w tzw. wyścigu pościgowym na dystansie 3 km. W eliminacjach Anna Harkowska uzyskała czwarty czas (3.53.745 min.) i zakwalifikowała się do ,,finału pocieszenia", gdzie jej przeciwniczką była Amerykanka Samantha Bosco. Rywalizacja była zaciekła do ostatnich metrów. Ostatecznie lepsza okazała się Bosco z czasem 3.54.697 min. Anna Harkowska przegrała z nią o... 0,004 sekundy.

W finale doszło do potyczki dwóch Brytyjek. Sarah Storey aż o 7 sekund wyprzedziła Crystal Lane i została mistrzynią paraolimpijską.

Warto wspomnieć, że pech prześladował Harkowską także przed startem. Zawodniczka zmagała się z przeziębieniem, a w dodatku została pogryziona przez szerszenie, co osłabiło organizm.

Reprezentantka OKS Warmia-Mazury Olsztyn nie kończy swojego udziału w igrzyskach w Rio. Harkowska wystartuje również w kolarstwie szosowym.

Dziesiąte miejsce w rywalizacji kolarzy torowych zajął Przemysław Wegner, pilotowany przez urodzonego w Giżycku Artura Korca.

Paraolimpijskie zmagania...

... zaczął również pingpongista Patryk Chojnowski (Dekorglass Działdowo). W swoim pierwszym meczu obrońca tytułu z Londynu pokonał Hiszpana Jorge Marqueza 3:0 (11:3, 15:13, 11:3).

W Rio de Janeiro biało-czerwonych reprezentować będzie jeszcze trzech niepełnosprawnych sportowców z Warmii i Mazur. Anna Dudzikowska (OKS Warmia i Mazury Olsztyn) wystartuje w kolarstwie szosowym, a w regatach żeglarskich wystąpi natomiast załoga Monika Gibes/Piotr Cichocki.

Więcej o: