Wisła Kraków zatrudniła Mariusza Jopa. Będzie trenował juniorów

Mariusz Jop został nowym trenerem drużyny Wisły Kraków występującej w Centralnej Lidze Juniorów. Kazimierz Kmiecik, dotychczasowy opiekun zespołu, znajdzie się w sztabie pierwszej drużyny..

Dla 38-letniego Jopa to powrót na Reymonta. W przeszłości występował w Wiśle, z którą zdobył trzy tytuły mistrza kraju i dwa Puchary Polski. Grał też m.in. w FK Moskwa, ma na koncie 27 meczów w reprezentacji Polski.

Jop ma licencję UEFA A Elite Youth, współpracuje też z Polskim Związkiem Piłki Nożnej, m.in. przy Akademii Młodych Orłów. W Wiśle będzie trenował drużynę występującą w CLJ. Po rozwiązaniu rezerw to właśnie ona stanowi bezpośrednie zaplecze pierwszego zespołu.

- Cele są proste. Przede wszystkim chciałoby się, żeby jak najwięcej z tych chłopaków trafiło kiedyś do pierwszej drużyny i grało w ekstraklasie. To jest cel numer jeden. A celem numer dwa jest utrzymanie zespołu w Centralnej Lidze Juniorów. Po to, by nasi zawodnicy mogli się rozwijać, a jednocześnie, by kolejne roczniki mogły rywalizować na wysokim poziomie - zaznacza w rozmowie z oficjalną stroną klubu.

Do tej pory zespołem juniorów kierował Kazimierz Kmiecik. Teraz najskuteczniejszy strzelec w historii Wisły dołączy do sztabu Dariusza Wdowczyka. W pierwszej drużynie będzie trenował napastników.

Więcej o: