Paraolimpiada w Rio. Tenisista Kamil Fabisiak poznał rywali w singlu i deblu

Zawodnik SIKT Płock w pierwszej rundzie turnieju paraolimpijskiego w Brazylii zmierzy się z reprezentantem gospodarzy, 46-letnim Mauricio Pomme.

Kamil Fabisiak jest faworytem tego pojedynku. W światowym rankingu Wheelchair ITF zajmuje 20. miejsce, jego rywal jest sklasyfikowany na 61. pozycji.

Do tej pory obaj tenisiści grali ze sobą tylko raz. W ubiegłym roku podczas turnieju Izrael Open Kamil Fabisiak wygrał w dwóch setach 6/0; 6/3. Teraz również nie powinien mieć większych problemów z awansem do kolejnej rundy, w której czeka go o wiele trudniejsze zadanie. Bo jego rywalem będzie Japończyk Takashi Sanada (w pierwszej rundzie ma wolny los). Sanada zajmuje w światowym rankingu 9. miejsce.

Drugi z reprezentantów Polski w tenisie na wózkach w Rio Tadeusz Kruszelnicki (Ziębicki Klub Tenisowy) rozpocznie turniej od pojedynku z Argentyńczykiem Agustinem Ledesmą. Obaj grali ze sobą cztery lata temu podczas drużynowych mistrzostw świata BNP Paribas w Korei. Triumfował Kruszelnicki, pokonując rywala 4/6; 7/6 (7); 6/4. W przypadku zwycięstwa Polaka, w drugiej rundzie jego przeciwnikiem będzie ósmy zawodnik światowego rankingu Holender Maikel Scheffers, który w pierwszej rundzie ma wolny los.

Rozlosowano również drabinkę w turnieju deblowym. Polskę reprezentować będzie duet Kamil Fabisiak - Tadeusz Kruszelnicki. Już w pierwszej rundzie nasz debel zmierzy się z australijską parą Adam Kellerman, Ben Weekes (w rankingu światowym zajmuje 12. pozycję). Jeśli Polacy przejdą dalej, to w drugiej rundzie trafią na rozstawionych z numerem 4 Japończyków Takuya Miki i Takashi Sanada.

Pierwsze mecze singlistów odbędą się w piątek, deble przystąpią do rywalizacji w sobotę.

źródło: Okazje.info

Więcej o: