Pomaszeruj z kijkami po zdrowie. W sobotę finał Pucharu Polski w Nordic Walking

W sobotę Hajnówka zmieni się w polską stolicę nordic walking. Na starcie zawodów w ramach finału Pucharu Polski stanie z kijkami ponad 800 osób.

BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

- Puchar Polski Nordic Walking to największy cykl imprez poświęconych temu sportowi w kraju. W tym roku odbywa się jego szósta edycja. Wyjątkowość Pucharu Polski polega na tym, że udział w zawodach może wziąć praktycznie każdy - mówi Robert Brzeziński z Polskiej Federacji Nordic Walking, która jest organizatorem wydarzenia. - Na starcie staną profesjonalni sportowcy i osoby, które dopiero uczą się chodzenia z kijkami. Naszym celem jest popularyzacja tej wspaniałej, prostej i ogólnodostępnej formy ruchu, promowanie spędzania czasu z rodziną i aktywnego stylu życia.

Miejscem startu zawodów (początek imprezy o godz. 10) będzie przystanek kolejki leśnej na terenie Nadleśnictwa Hajnówka. Zawodnicy wystartują w klasyfikacji drużynowej i indywidualnej, z podziałem na płcie i w różnych kategoriach wiekowych. Będą rywalizowali o tytuły mistrza Polski na dystansach 5, 10 i 21 km oraz zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski. Na tych, którzy nie mają ochoty się ścigać, czeka natomiast rajd rekreacyjny na dystansie 5 km. Wszystkie trasy będą przebiegały przez tereny Puszczy Białowieskiej. Wydarzeniu będą towarzyszyły liczne atrakcje dla dzieci.

Sponsorem strategicznym wydarzenia jest Santander Consumer Bank, który przy okazji organizuje Akademię Zdrowia Santandera, której celem jest propagowanie ruchu i zdrowego trybu życia. W ramach Akademii na terenie całego kraju od kwietnia do września organizowano treningi dla osób, które chcą nauczyć się, jak efektywnie spacerować z kijami. Ambasadorką Akademii Zdrowia Santandera została mistrzyni i multimedalistka olimpijska Justyna Kowalczyk.

- Moim celem jest aktywizowanie Polaków we wszystkich przedziałach wiekowych. Wspólnie z Polską Federacją Nordic Walking i Akademią Zdrowia Santandera staram się popularyzować nordic walking jako bezpieczną formę aktywnego wypoczynku, korzystną dla naszego zdrowia - mówi Justyna Kowalczyk.

Finał Pucharu Polski w Nordic Walking w Hajnówce oprócz Polskiej Federacji Nordic Walking i Santander Consumer Banku, organizują także Starostwo Powiatowe w Hajnówce i Nadleśnictwo Hajnówka.

Copyright © Agora SA