34. PKO Wrocław Maraton: Biegacze opanują ulice miasta [MAPA]

W 34. PKO Wrocław Maratonie ulicami miasta pobiegnie ponad pięć tysięcy osób. Zawodnicy wystartują w niedzielę o godz. 9.

Podobnie jak w minionym roku miasteczko zawodów, czyli start i finisz, ustawiono w okolicach Stadionu Olimpijskiego. Maratończycy pobiegną al. Różyckiego i ul. Sienkiewicza do pl. Bema. Później przemierzą dwie wyspy: Młyńską i Piasek, okrążą centrum m.in. ul. Grodzką, Kazimierza Wielkiego. Ulicami Skargi, Kołłątaja, Stawową i Borowską dotrą do południa miasta. Stamtąd ul. Grabiszyńską i Podwalem wrócą do centrum. Dalej pobiegną ul. Legnicką do Stadionu Miejskiego. Po okrążeniu obiektu skierują się w ul. Pilczycką, Długą i Dmowskiego i znów w kierunku centrum. Później trasa prowadzi m.in. ul. Kurkową i Bałtycką, a następnie skręca w Żmigrodzką i Bruecknera. Mostami Jagiellońskimi i al. Kochanowskiego pobiegną do al. Różyckiego, którą dostaną się znów na Stadion Olimpijski.

Maraton Wrocław 2016. Mapa utrudnień [KLIKNIJ I POWIĘKSZ]

Imprezę tradycyjnie otworzą wózkarze, którzy na trasę wyjadą jako pierwsi o godz. 8.59. Minutę później planowany jest start maratończyków. Tegoroczna pula nagród wynosi prawie 190 tys. zł. Najszybszy zawodnik może otrzymać maksymalnie nawet 35 tys. zł. Ponadto do wygrania będą również: samochód Toyota Aygo i tablety Lenovo Tab 2.

Tradycyjnie w dniu maratonu odbędzie się jeszcze jeden specjalny bieg - "PKO Bieg Rodzinny" na dystansie 2 km.

W miasteczku przy stadionie będzie można skorzystać z wielu atrakcji - poznać dyscypliny The World Games 2017. Z kolei od piątku do niedzieli w hali wielofunkcyjnej AWF będą odbywać się Targi Sport Expo ze sprzętem.

Mieszkańcy Wrocławia przy okazji maratonu muszą się liczyć ze sporymi utrudnieniami w ruchu. W niedzielę zmianom ulegną nie tylko rozkłady i trasy komunikacji miejskiej. Zmienione zostaną też zasady ruchu drogowego w poszczególnych rejonach miasta. Niektóre zmiany będą obowiązywać już po północy z soboty na niedzielę. Dotyczy to m.in. zakazów parkowania w konkretnych miejscach. Będą informowały o tym tablice drogowe.

W tym roku zmieniono miejsce parkingowe dla maratończyków i ich rodzin - nie będzie można postawić samochodów na Polach Marsowych. Parking będzie zlokalizowany kilometr od miasteczka 34. Wrocław Maratonu, na terenie firmy Volvo przy ul. Mydlanej.

Więcej o:
Copyright © Agora SA