Brązowy medalista IO w Rio dołączył do Cerradu Czarnych Radom

W piątek 9 września w Radomiu rozpocznie się międzynarodowy turniej siatkarski, w którym oprócz gospodarzy - Cerradu Czarnych Radom zagrają MKS Będzin, Ślepsk Suwałki i Kazhany Barkom Lwów.

Udział w turnieju podopieczni trenera Roberta Prygla rozpoczną od meczu ze Ślepskiem. Kibice radomian po raz pierwszy będą mogli zobaczyć w akcji drugiego z obcokrajowców. To David Smith, reprezentant USA który po igrzyskach olimpijskich w Rio De Janeiro (Amerykanie zdobyli w Brazylii brązowy medal) otrzymał dodatkowo kilkanaście dni wolnego. Do Polski przyleciał w mijającym tygodniu. Z drużyną Cerradu Czarnych po raz pierwszy ćwiczył na czwartkowym treningu. Przypomnijmy, że Amerykanin gra na pozycji środkowego bloku. To kolejny siatkarz zza oceanu w barwach "Wojskowych". Wszak w sezonie 2016/2017 barwy Czarnych reprezentować będzie ponadto libero Dustin Watten.

Obaj siatkarze z USA, a także pozostali zawodnicy radomskiego przedstawiciela w PluisLidze w weekend sprawdzą swoją dyspozycję sportową. W piątkowy wieczór (hala MOSiR przy ul. Narutowicza, godz.19) radomianie zagrają ze Ślepskiem, dzień później również od godz. 19 powalczą z MKS -em Będzin. Tymczasem w niedzielę rywalem drużyny trenera Prygla będzie ukraiński Kazhany Barkom (MOSiR, godz. 11).

- Z racji trwającego remontu hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji do dyspozycji kibiców oddana będzie tylko jedna trybuna. Z tego powodu program piątkowego wieczoru będzie skromniejszy niż zwykle, ale na pewno spragnieni siatkarskich emocji fani powinni być zadowoleni - zapewniał Sławomir Monik, rzecznik prasowy klubu.

Szkoleniowiec gospodarzy przyznaje, że turniej w Radomiu jest ważnym elementem w przygotowaniach do sezonu. - Chciałbym, żeby jeszcze wszyscy zawodnicy dostali szansę gry. Kolejne dwa turnieje będą już rozgrywane raczej pod kątem startu w lidze. Wynik oczywiście jest rzeczą ważną, ale na tym etapie jeszcze nie najważniejszą. Na pewno będziemy chcieli udoskonalać nas system gry - mówił trener Prygiel.

Więcej o:
Copyright © Agora SA