ME juniorów: Siatkarze Cerradu Czarnych w strefie medalowej

Reprezentacja Polski juniorów, w której występują dwaj siatkarze Cerradu Czarnych Radom: Jakub Ziobrowski i Tomasz Fornal awansowała do półfinału mistrzostw Europy. O finał turnieju rozgrywanego w Bułgarii biało czerwoni zagrają z Rosją.

Na koniec fazy grupowej Polacy rywalizowali z gospodarzami. No i okazało się, że ściany nie pomogły Bułgarom. Nasi juniorzy wygrali 3:0, a zawodnicy Cerradu Czarnych solidnie przyczynili się do triumfu. Atakujący Jakub Ziobrowski był najlepiej punktującym graczem naszego zespołu. Radomianin zdobył 15 punktów. Z kolei Tomasz Fornal (występuje na pozycji przyjmującego) dorzucił 9 oczek. Wygraną z Bułgarią Polacy przypieczętowali awans do najlepszej czwórki (z pierwszego miejsca w grupie). Przypomnijmy, że nasi juniorzy zanotowali komplet grupowych zwycięstw. Wcześniej pokonali Francję 3:2, Niemcy i Ukrainę po 3:0 oraz Słowenię 3:1.

Już wiadomo, z kim i kiedy podopieczni trenera Sebastiana Pawlika powalczą o finał imprezy. Rywalem biało - czerwonych będą reprezentanci Rosji, a spotkanie odbędzie się w piątek 9 września. W drugim półfinale Włosi zmierzą się z Ukrainą.

Polska - Bułgaria 3:0 (25:22, 25:22, 25:20). Polska: Łukasz Kozub, Bartosz Kwolek, Norbert Huber, Jakub Ziobrowski, Tomasz Fornal, Jakub Kochanowski, Mateusz Masłowski (libero) oraz Szymon Jakubiszak, Dawid Woch, Łukasz Rajchelt, Sławomir Busch.

Więcej o: