Cracovia. Trzech nowych piłkarzy w kadrze na Lechię

Piotr Malarczyk, Tomasz Brzyski i Krzysztof Piątek znajdą się w "18" meczowej na piątkowe spotkanie z Lechią Gdańsk (godz. 18, relacja na krakow.sport.pl).

Niemal rzutem na taśmę krakowianie pozyskali trzech piłkarzy. Wszyscy znaleźli uznanie w oczach trenera Jacka Zielińskiego. Brzyski ma duże szanse, by zagrać na lewej obronie. - Trenuje z drużyną od poniedziałku. To nie jest przypadkowy zawodnik i nie ma większego ryzyka pod względem piłkarskim. A pewnie będzie miał też coś do udowodnienia - uważa Zieliński.

Szansę debiutu może dostać Malarczyk. 25-letni obrońca w poprzednim sezonie był piłkarzem Ipswich Town wypożyczonym do Southend United. O niego Zieliński też nie ma większych obaw. - Był w treningu, za to brakowało mu regularnego grania - uważa szkoleniowiec Cracovii. - Na zajęciach wygląda dobrze. Musimy zastanowić się jak go umiejscowić w zespole.

Raczej jako rezerwowy mecz z Lechią rozpocznie Piątek. Młody napastnik dopiero wrócił ze zgrupowania kadry młodzieżowej (podobnie jak Mateusz Wdowiak z reprezentacji U21) i w czwartek pierwszy raz trenował z drużyną.

źródło: Okazje.info

Więcej o: