Krakowskie Forum Sportu, czyli najlepiej doświadczyć na własnej skórze

W niedzielę na stadionie miejskim przy ul. Reymonta mieszkańcy dowiedzą się, jaką ofertę sportową ma dla nich Kraków.

1. Krakowskie Forum Sportu odbędzie się w godz. 10-16. Ponad 20 krakowskich klubów przedstawi ofertę w teorii i praktyce. Odbędą się bowiem m.in. turniej piłki nożnej, pokazy gier zespołowych (siatkówka, piłka ręczna) gimnastyczek, karateków czy zawody lekkoatletyczne. Organizatorzy - Zarząd Infrastruktury Sportowej i Wydział Sportu Urzędu Miasta - zadbali, by do dyscyplin przyciągały gwiazdy. I tak będą m.in. Krzysztof Ignaczak, były reprezentant Polski w siatkówce, Artur Siódmiak (piłka ręczna) czy uczestnik ostatnich igrzysk olimpijskich - kulomiot Michał Haratyk. Do sportów motorowych będzie m.in. zachęcał kierowca rajdowy Leszek Kuzaj.

- W Krakowie organizujemy wiele dużych wydarzeń jak Cracovia Maraton czy imprezy w Tauron Arenie - mówił Krzysztof Kowal, dyrektor ZIS. - Musimy także pamiętać o mieszkańcach, by mieli też co robić na co dzień. Stąd pomysł zorganizowania forum. Mieszkańcy dowiedzą się np., gdzie uprawiać szermierkę, pływanie czy piłkę nożną. By rodzic zorientował się, jaki klub w pobliżu może wybrać.

Do prezentacji sportowej oferty Krakowa wybrano stadion miejski przy ul. Reymonta. - Chcemy pokazać, że ten obiekt funkcjonuje i nie jest głucho zamknięty poza dniami, kiedy gra Wisła. Wszystkie powierzchnie zostały wynajęte, a do końca roku powinniśmy rozstrzygnąć, kto zajmie się gastronomią - podkreśla Kowal.

Barbara Mikołajczyk, dyrektor wydziału sportu UMK, zaznacza, że w Krakowie działają ośrodki, w których poza godzinami lekcyjnymi młodzież może bezpłatnie uprawiać sport. - Właśnie o tym opowiemy na forum, ale równie ważna jest praktyka. To zupełnie inne wrażenie, gdy dziecko z rodzicami nie z internetu, ale na własne oczy i na własnej skórze przekona się, czy chce uprawiać daną dyscyplinę.

W piątek specjalny dodatek do "GW" poświęcony Krakowskiemu Forum Sportu