Bezpieczne stojaki rowerowe przed galerią Gamą

Sześć nowych bezpiecznych stojaków rowerowych stanęło właśnie przed galerią Atrium Gama przy ul. Mireckiego. To pierwszy sklep, który w tym roku dołączył do akcji "Rowerem na zakupy", organizowanej przez Bractwo Rowerowe i "Gazetę Wyborczą".

Przed każdym z dwóch wejść galerii stanęły trzy stojaki w kształcie odwróconej litery U. Są bezpieczne, bo można do nich przypiąć nie tylko koło, ale i ramę roweru, a także bezpiecznie oprzeć jednoślad, na którym w foteliku przewożone jest dziecko. Rowerzyści zyskali 12 miejsc parkingowych.

Kierownictwo galerii zdecydowało się też zamontować stację naprawy rowerów. Rowerzyści znajdą w niej pompkę i zestaw kluczy, które pozwolą na przeprowadzenie podstawowych napraw w rowerze.

W ciągu pięciu lat trwania wspólnej akcji rowerzyści w Radomiu zyskali już 464 miejsca parkingowe nie tylko przy sklepach i galeriach handlowych, ale też przy przychodniach, restauracjach, instytucjach kultury.

Zachęcamy klientów do namawiania właścicieli instytucji do montażu takich stojaków. Wszystkie pozytywne zmiany opiszemy w "Gazecie Wyborczej".