V Bieg Charytatywny Fundacji Tesco Dzieciom. Wybiegają robota, który pomoże leczyć dzieci

W sobotę V Bieg Charytatywny Fundacji Tesco Dzieciom, z którego dochód zostanie przeznaczony na pomoc małym pacjentom Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie.

Jak co roku wydarzenie odbędzie się na krakowskich Błoniach, lecz po raz pierwszy Bieg Charytatywny ma ogólnopolski charakter. Wydarzenie powinno przyciągnąć biegaczy i kibiców z całej Polski, a wszystko, by wesprzeć pacjentów krakowskiego Uniwersyteckiego Szpitalu Dziecięcego. Oprócz możliwości wystartowania w biegach na dystansie 3,5 i 10 km, w biegu na szpilkach i dziecięcych zawodach biegowych, organizatorzy przygotowali wiele konkursów i zabaw dla wszystkich. W programie są także warsztaty i atrakcje promujące zdrowy tryb życia. Zapisy na bieg możliwe są jeszcze w biurze zawodów (w dniu biegu).

Akcję można także wesprzeć poprzez zakup charytatywnej koszulki na stronie www.fundacjatesco.pl i 10 września, w dowolnym miejscu w Polsce, pobiegać w niej - w dowód solidarności z potrzebującymi.

Dochód zostanie przekazany Uniwersyteckiemu Szpitalowi Dziecięcemu w Krakowie, w którym leczą się dzieci z całej Polski. Dzięki niemu zakupiony zostanie wyjątkowy sprzęt rehabilitacyjny - Prodrobot, który służy do pionizacji i inicjacji ruchu, rehabilitacji kończyn i treningu chodu oraz pomoże w rekonwalescencji ciężko chorym małym pacjentom.

- Zapraszamy wszystkich, którym leży na sercu przyszłość dzieci, by przyłączali się do akcji "wyBIEGAM poMOC". Chcielibyśmy, by 10 września nie tylko na ulicach Krakowa, ale również w Polsce pojawili się biegacze w naszych koszulkach - mówi Katarzyna Michalska-Miszczyk, prezes Fundacji Tesco Dzieciom. - Razem sprawimy, że dzieciaki będą mogły korzystać z świetnego sprzętu rehabilitacyjnego.

Dzięki czterem poprzednim edycjom Biegu Charytatywnego udało się uzbierać 412 tys. zł dla szpitala. To pozwoliło wyremontować i doposażyć w sprzęt medyczny salę rehabilitacyjną w Zakładzie Fizjoterapii, Szpitalny Oddział Ratunkowy, świetlice onkologii i hematologii oraz w Klinice Neurologii Dziecięcej.

- Każdą złotówkę wykorzystano z korzyścią dla naszych małych pacjentów. Dzięki Fundacji Tesco Dzieciom szpital jest bardziej przyjazny i lepiej wyposażony - zapewnia dr hab. Maciej Kowalczyk, dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. - Zapraszam do udziału w akcji "wyBIEGAM poMOC" wszystkich dla mnie bohaterów, którzy pobiegną z wielką mocą ratowania życia i zdrowia dzieciaków.

V Bieg Charytatywny został objęty honorowym patronatem: Marka Michalaka, rzecznika praw dziecka, Józefa Pilcha - wojewody małopolski, Jacka Krupy - marszałka województwa małopolskiego, Jacka Majchrowskiego - prezydenta Krakowa oraz pana prof. dr. hab. med. Wojciecha Nowaka, rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego.