Jedni stracili wygraną w końcówce. Drudzy pokonali Niemców

Przemysław Frankowski z Jagiellonii Białystok zagrał w reprezentacji do lat 21. Miłosz Kozak z Wigier Suwałki wystąpił w kadrze do lat 20

BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Reprezentacja do lat 21 przygotowuje się do przyszłorocznych młodzieżowych mistrzostw Europy, które odbędą się w Polsce. We wtorek Polacy zmierzyli się w Lublinie z reprezentacją Węgier. Bramkę dla biało-czerwonych po uderzeniu z rzutu wolnego zdobył Jarosław Jach z Zagłębia Lubin. Rywale wyrównali w samej końcówce spotkania. W doliczonym czasie gry piłkę do siatki skierował Daniel Prosser.

Na to spotkanie powołani byli dwaj zawodnicy Jagiellonii Jonatan Straus i Przemysław Frankowski. Drugi z nich pojawił się na murawie w 77 minucie gdy zmienił Dariusza Formellę z Lecha Poznań. Straus nie wystąpił w tym pojedynku podobnie jak Bartłomiej Drągowski, który latem zamienił Jagiellonię na Fiorentinę.

Z kolei kadra do lat 20 grała we wtorek w Świnoujściu z Niemcami. Polacy w spotkaniu rozgrywanym w ramach Turnieju Czterech Narodów wygrali 3:0. Ostatnią z bramek w tym pojedynku pięknym uderzeniem z rzutu wolnego zdobył Miłosz Kozak z I-ligowych Wigier Suwałki, który na murawie pojawił się po przerwie. Całe spotkanie na ławce rezerwowych przesiedział natomiast Damian Węglarz z Jagiellonii.

Więcej informacji na bialystok.sport.pl

Polska U21 - Węgry 1:1 (1:0)

Strzelcy bramek : Jarosław Jach (27.) - Daniel Prosser (90.).

Polska : Jakub Wrąbel - Tomasz Kędziora, Paweł Dawidowicz, Jarosław Jach, Łukasz Moneta - Dariusz Formella Ż (77. Przemysław Frankowski), Jarosław Kubicki, Patryk Lipski, Krzysztof Piątek (66. Radosław Murawski), Arkadiusz Reca (66. Adam Buksa) - Mariusz Stępiński.

Polska U20 - Niemcy 3:0 (2:0)

Strzelcy bramek : Oskar Zawada (27.), Filip Jagiełło (45.), Miłosz Kozak (90.).

Polska : Mateusz Kuchta - Robert Bartczak, Jan Bednarek, Mateusz Wieteska (83. Szymon Walczak), Kamil Dankowski (83. Adrian Purzycki) - Mateusz Wdowiak (46. Miłosz Kozak), Filip Jagiełło (72. Rafał Makowski), Damian Rasak (61. Jakub Piotrowski), Robert Janicki (61. Oktawian Skrzecz), Konrad Michalak (72. Bartosz Wolski) - Oskar Zawada.

Więcej o: