Cykl turniejów "Niedziela z Tenisem Stołowym" ruszył po wakacyjnej przerwie

Uczestnicy zmagań przy pingpongowych stołach, odbywających się w ramach "Niedzieli z Tenisem Stołowym" rozegrali pierwsze zawody po letniej przerwie. Wygrał Jacek Łyżwiński, który na turniej do Radomia przyjechał z Pińczowa.

- Już pierwszy turniej pokazał, że zawodnicy nie przespali okresu przygotowawczego do sezonu. Niespodziewanie swoje grupy wygrali Karol Grzegorczyk z Iłży oraz największa niespodzianka dnia Pan Jacek Łyżwiński z Pińczowa (jak się później okazało triumfator pierwszego turnieju). Kolejna niespodzianka to odpadnięcie już w ćwierćfinale Michała Mendrka z Przemysławem Stolą, który zawody rozgrywał nietypowymi dla siebie gładkimi okładzinami. Niewiele zabrakło aby w półfinale znalazła się zawodniczka radomskiej Broni Julia Serafin, która prowadząc 2-1 uległa ostatecznie wspomnianemu wcześniej Karolowi Grzegorczykowi - czytamy na profilu facebookowym IKTS -u Broni Radom, organizatora cyklu. W finale Łyżwiński pokonał 3:1 w setach Mateusza Króla. W meczu o trzecie Przemysław Stola pokonał Karola Grzegorczyka. Kolejny turniej już w najbliższą niedzielę 11 września. Początek o godz. 16.30 w hali CKU przy ul. Kościuszki.

Klasyfikacja po I turnieju: (pierwsza ósemka) 1. Jacek Łyżwiński, 2. Mateusz Król, 3. Przemysław Stola, 4. Karol Grzegorczyk, 5. Julia Serafin, 6. Wiktoria Serafin, 7. Michał Mendrek, 8. Stanisław Więcaszek.