Działo się na kartodromie Radom, czyli "Sporty Motorowe na Mazowszu"

Automobilklub Radomski był organizatorem imprezy pod hasłem "Sporty Motorowe na Mazowszu". Wszyscy, którzy odwiedzili kartodrom przy ul. Warszawskiej mogli korzystać z wielu atrakcji przygotowanych specjalnie na tą okazję.

Były to m.in. rekreacyjne przejazdy gokartami. Można było (z pomocą alkogogli) przekonać się, jak wygląda jazda pod wpływem alkoholu, sprawdzić się w umiejętności wychodzenia z poślizgu na trolejach, lub podszkolić się w płynności jazdy jeżdżąc z talerzem Stewarta. Z kolei na specjalnie przygotowanej scenie fani, nie tylko sportów motorowych podziwiali występ sztukmistrza Macieja Grzegorzewskiego, a także popisy wokalne i taneczne.

Tymczasem na torze AR prezentowali się motocykliści, zawodnicy jeżdżący na co dzień w zawodach Supermoto i kierowcy rywalizujący w Popularnych Imprezach Samochodowych tzw. Superoesach.

Zainteresowaniem cieszyła się zorganizowana wspólnie z Komendą Wojewódzką Policji prezentacja specjalistycznych pojazdów służbowych, symulator jazdy motocyklem, projekcje filmów profilaktycznych oraz porady prawne z zakresu ruchu drogowego. Rozrywkę zapewnił także Aeroklub Radomski. Obył się pokaz modeli latających, a na stacjonarnej wystawie można było z bliska obejrzeć szybowca oraz wiatrakowca.

- Można było również zajrzeć na stoisko laboratorium kryminalistyki, a Radomska Stacja Pogotowia Ratunkowego uzupełniła całość pokazami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz wystawą sprzętu specjalistycznego. Dla najmłodszych Straż Miejska rozstawiła mini miasteczko ruchu rowerowego. Chętni mogli oddać krew w Mobilnym Punkcie Poboru Krwi. W trakcie imprezy również zaprezentowali się Inspekcja Transportu Drogowego oraz Państwowa Straż Pożarna. Impreza była dofinansowana ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego - czytamy w komunikacie o imprezie.