Koncert zespołu IRA uświetni jubileusz Czarnych Radom

W 2016 roku klub WKS Czarni Radom obchodzi 95 -lecie istnienia. Z tej okazji odbędzie się m.in. specjalny koncert, podczas którego wystąpi kultowy zespół IRA.

Przez 95 lat istnienia Czarni Radom wychowali niezliczoną ilość sportowców. W klubie - niegdyś wielosekcyjnym - ćwiczyło wielu znanych i cenionych zawodników. Ale tak naprawdę wizytówką "Wojskowych" stali się siatkarze. Obecnie tradycje powołanego do życia w 1921 roku stowarzyszenia kontynuują: Cerrad Czarni Radom, Radomskie Centrum Siatkarskie "Czarni" (zajmuje się głównie szkoleniem młodzieży) oraz Stowarzyszenie Czarni Radom. I właśnie SCR - organizacja zrzeszająca sponsorów, radomskie firmy, instytucje, a także zaprzyjaźnionych kibiców wzięła na swoje barki ciężar organizacyjny obchodów. - Za pięć lat będziemy mieli 100-lecie. Wtedy będzie okazja do huczniejszych obchodów, ale teraz również chcemy zaakcentować ważną datę w historii naszej organizacji. Z myślą o kibicach i sponsorach przygotowaliśmy program, który powinien przypaść do gustu szerokiej rzeszy naszych sympatyków - podkreśla Mariusz Szyszko, prezes Cerrad Czarnych Radom.

Główne imprezy zaplanowanych obchodów odbędą się we wrześniu. Zaplanowano kilka turniejów na siatkarskim boisku, w którym zagrają seniorzy. Odbędą się zawody dla adeptów tej dyscypliny sportu. Kulminacyjnym punktem będzie uroczysta inauguracja sezonu 2016/2017 (Cerrad Czarni szykują się do gry w PlusLidze) w klubie Strefa G2 z udziałem sponsorów, członków Stowarzyszenia Czarni Radom, a także najwierniejszych kibiców. Obok siatkarzy Cerradu Czarnych gwiazdą wieczoru będzie zespół IRA.

- Muzycy znanej grupy są wielkimi sympatykami sportu. W miarę możliwości i wolnego czasu bywają na meczach siatkarzy w Radomiu dlatego nie trzeba było ich długo namawiać do występu - zdradza Marta Mleczkowska, zajmująca się z ramienia SCR organizacją koncertu.

Więcej o: