Biegali w Puszczy. Za nami XI edycja Radomskiego Maratonu Trzeźwości

Dystans 42 kilometrów i 195 metrów, rozgrywany w ramach Radomskiego Maratonu Trzeźwości 2016 ukończyło 93 pasjonatów biegania. Wśród kobiet triumfowała Karolina Waśniewska, zaś w rywalizacji panów zwyciężył Maciej Dworak.

Najlepszy w RMT Maciej Dworak przebiegł morderczy dystans w 3 godziny, 6 minut i 54 sekundy. Drugi na mecie Romuald Prószyński uzyskał 3:09:50, zaś trzeci Andrzej Kacprzyk 3:14:08. Z kolei najlepsza w zmaganiach kobiet Karolina Waśniewska na przebiegnięcie 42 km. potrzebowała 3 godzin, 21 minut i 48 sekund. W klasyfikacji generalnej pań drugą lokatę zajęła Anna Ozga, a trzecią Beata Wierzbicka. Obie straciły do Waśniewskiej blisko 50 minut.

Podczas imprezy rozegrano także półmaraton, odbył się także okolicznościowy bieg na 10 km. Dystans nieco ponad 21 kilometrów najszybciej pokonał Paweł Lisicki (1:21:05), natomiast popularną "dychę" wygrał Piotr Konofał (38:53 sek.).

Przypomnijmy, że Radomski Maraton Trzeźwości po raz pierwszy odbył się poza Radomiem. Tym razem trasę wyznaczono malowniczymi terenami Puszczy Kozienickiej. Głównym organizatorem zmagań było Stowarzyszenie "Biegiem Radom!".