Słynny "Siudym" uczył dzieci podstaw gry w piłkę ręczną

Artur Siódmiak poprowadził we wtorek otwarty trening piłki ręcznej dla uczniów klas II-IV.

Siódmiak to wieloletni reprezentant kraju w piłce ręcznej. W biało-czerwonych barwach rozegrał ponad 100 spotkań w latach 1998-2011. Na swoim koncie ma m.in. srebrny i brązowy medal mistrzostw świata. Najbardziej jednak zasłynął z bramki podczas mistrzostw globu w 2009 r., kiedy to rzutem przez niemal całe boisko zapewnił polskiej reprezentacji awans do półfinału. Trzy lata później obrotowy, w wieku 37 lat, zakończył karierę sportową.

W tym samym roku popularny ,,Siudym" ruszył ze swoim projektem o nazwie "Artur Siódmiak Camp", który ma promować aktywny tryb życia wśród dzieci.

- Moja akcja ma wiele zadań do zrealizowania - mówi Artur Siódmiak. - Przede wszystkim chodzi o promowanie aktywności fizycznej poprzez sport. Nie szukam wielkich sportowych talentów, choć byłoby świetnie, gdyby takich trafiło się jak najwięcej. Najważniejsza jest zabawa. Chodzi o to, aby dzieci wychodząc z tych zajęć były zadowolone i cieszyły się, że miło i aktywnie spędziły czas.

Siódmiak: Sport uczy rywalizacji

I dodaje: - Pamiętajmy, że sport również wychowuje. Komuś, kto w młodości miał styczność ze sportem bliższe są zasady współzawodnictwa i rywalizacji. Dzięki temu lepiej poradzi sobie w dorosłym życiu, nawet jeśli nie będzie sportowcem. Jeżdżę po całej Polsce i widzę, że dzieci chętnie biorą udział w naszych treningach. Wraz z nimi uczestniczą także rodzice. Jestem byłym szczypiornistą, ale uczestnicy mogą również uprawiać inne sporty.

Artur Siódmiak Camp ma także przyczynić się do rozwoju akcji ,,Stop zwolnieniom z WF-u". Współpracujemy również z Ministerstwem Sportu i Turystyki. W całym kraju chcemy usprawnić system szkolenie sportowego, który mocno kuleje.

W pierwszej części campu, który wystartował o godz. 10. najmłodsi podzieleni na grupy po 15-20 osób mogły spróbować swoich sił pod okiem kilku trenerów w różnych dyscyplinach sportu, jak koszykówka, gimnastyka czy tenis stołowy. Dwie godziny później Artur Siódmiak przy pomocy młodych zawodników Szczypiorniaka Olsztyn prowadził zajęcia piłki ręcznej. Grupy podzielono według wieku i stopnia zaawansowania, ponieważ dla wielu dzieci był to pierwszy kontakt z tą dyscypliną sportu. Siódmiak zaprezentował najmłodszym podstawowe elementy gry w piłkę ręczną. Na koniec maluchy mogły zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z organizatorem treningów. W zajęciach uczestniczyło ponad 200 dzieciaków.

Więcej o: