Jutrzenka sprawdzi formę dwa tygodnie przed startem pierwszej ligi

W najbliższy weekend w Płocku odbędzie się turniej piłki ręcznej kobiet. Gospodynie z Jutrzenki zagrają z zespołami z Łodzi, Lublina i Olkusza.

Szczypiornistki z Płocka to beniaminek pierwszej ligi, wróciły do niej po roku przerwy. Wprawdzie przegrały po rzutach karnych dramatyczny dwumecz z Sośnicą Gliwice, ale po rezygnacji kilku drużyn zostały zaproszone do rozgrywek. Klub skorzystał z szansy i znów zobaczymy Jutrzenkę na zapleczu PGNiG Superligi.

Liga rusza w sobotę 24 września. Jutrzenka pierwszy mecz rozegra dopiero 1 października u siebie z SPR Olkusz. A już w najbliższy weekend w hali w SP nr 16 przy Piasta Kołodzieja Jutrzenka sparingowo zmierzy siły z drugoligowym CHKS Łódź oraz pierwszoligowymi SPR Olkusz i AZS UMCS Lublin.

- Zawody będą dla nas wyznacznikiem pracy, jaką wykonaliśmy od początku sierpnia. Mamy coraz więcej zajęć z piłkami i szlifujemy powoli to, co planujemy na sezon - mówi jeden z trenerów Jutrzenki Marcin Krysiak. - Ważne, by we własnej hali nieco mocniej powalczyć, a Jutrzenka będzie walczyć cały sezon. Sprawdzimy wiele wariantów gry, z których wybierzemy coś docelowego.

W weekendowym turnieju zagra kilka nowych zawodniczek w barwach Jutrzenki. Do pierwszego meczu klub trzyma nazwiska w tajemnicy, zapraszając kibiców na trybuny.

- Forma nie jest jeszcze optymalna, ale powoli ją budujemy, to będzie bardzo przydatny turniej - dodał kolejny szkoleniowiec płockiego klubu Jarosław Krzemiński. - Łodzianki wzmocniły się, mają zawodniczki silne fizycznie i poważnie myślą o awansie do pierwszej ligi. Z zespołem z Lublina lubimy się, ale też pamiętamy, że dwa lata temu właśnie po porażce z UMCS opuściliśmy pierwszą ligę. Z kolei Olkusz to wiodąca ekipa zaplecza Superligi, w minionym sezonie awansowała do niej, ale zrezygnowała z gry na wyższym szczeblu. W tym sezonie z pewnością też będzie wśród najlepszych.

Harmonogram turnieju

10 września (sobota)

-- MMKS Jutrzenka Płock - CHKS Łódź, godz. 11.30

-- SPR Olkusz - MKS AZS UMCS Lublin, godz. 13.30

-- CHKS Łódź - SPR Olkusz, godz. 17.30

-- Jutrzenka - MKS AZS UMCS Lublin, godz. 19.30

11 września (niedziela)

-- CHKS Łódź - MKS AZS UMCS Lublin, godz. 12

-- Jutrzenka - SPR Olkusz, godz. 14

Zakończenie ok. godz. 15.45.

Więcej o: