Siatkarz Łuczniczki: PlusLiga była moim marzeniem

Serb Milan Katić przygotowuje się do pierwszego sezonu w barwach bydgoskiej Łuczniczki. - Pierwsze wrażenie z Bydgoszczy jest jak najbardziej pozytywne - mówi siatkarz.

Serbski przyjmujący ma być ważnym ogniwem w zespole Piotra Makowskiego. Rok temu podpisał kontrakt z PGE Skrą Bełchatów, potem ten klub wypożyczył go do Galatasaray Stambuł. Teraz PGE Skra wypożyczyła Katicia do Łuczniczki.

- Liga turecka była bardzo ciężka i wymagająca. Galatasaray jest przecież znaczącą siłą w tureckim sporcie, nie tylko w siatkówce. Indywidualnie sezon w Turcji był dla mnie bardzo udany. Mam nadzieję, że ten w Polsce będzie jeszcze lepszy. mówi Milan Katić

- Jestem bardzo szczęśliwy, że w kolejnym sezonie będę grał w Bydgoszczy. Usłyszałem wiele dobrego o zespole. Nim pojawiłem się w klubie rozmawiałem z Igorem Yudinem. Powiedział mi "Chodź tutaj, klub jest dobry, a organizacja, atmosfera w zespole jest perfekcyjna". Dowiedziałem się wiele i zdecydowałem, że chcę grać w Bydgoszczy. Igor stwierdził, że zespół ma szansę na zajęcie dobrego miejsca po sezonie, więc uznałem, że warto spróbować. - stwierdza Katić.

Przypomnijmy, że siatkarze Łuczniczki zaczynają sezon 1 października od meczu w Katowicach z GKS, beniaminkiem PlusLigi. We własnej hali pokażą się 15 października, w spotkaniu z AZS Indykpolem Olsztyn.

Więcej o: