ME juniorów. Polscy siatkarze nie dali szans Niemcom, radomianie w rolach głównych

77 minut - tyle trwał mecz polskich juniorów z niemieckimi w trzeciej kolejce fazy grupowej mistrzostw Europy, które rozgrywane są w Bułgarii. W hali w Płowdiw biało - czerwoni pokonali rywali w trzech setach.

Nasi juniorzy zanotowali już trzecie zwycięstwo z rzędu. Wcześniej uporali się z Ukrainą (3:0) oraz Francją (3:2). Po raz kolejny świetnie zaprezentowali się gracze Cerradu Czarnych Radom. W meczu przeciwko reprezentacji Niemiec atakujący radomskiego klubu Jakub Ziobrowski zdobył 14 punktów. Tyle samo punktów dla reprezentacyjnej druzyny zdobył w starciu z Niemcami Tomasz Fornal, przyjmujący Cerradu Czarnych.

Polska - Niemcy 3:0 (25:16, 25:20, 25:17). Polska: Łukasz Kozub, Bartosz Kwolek, Norbert Huber, Jakub Ziobrowski, Tomasz Fornal, Jakub Kochanowski, Mateusz Masłowski (libero) oraz Szymon Jakubiszak.