Dobry początek ligi futbolistek Królewskich. Marzenia o awansie

W pierwszej kolejce trzeciej ligi piłki nożnej kobiet Królewscy Płock pokonali na wyjeździe Pogoń Siedlce 3:0. W zespole jest aż osiem nowych zawodniczek.

W poprzednim sezonie płocczanki zajęły czwarte miejsce. Teraz przygotowania rozpoczęły w lipcu, ale na początku były problemy, bo odeszły cztery zawodniczki i kadra się niepokojąco skurczyła.

- Zakasaliśmy rękawy, wykorzystaliśmy serwisy społecznościowe, poszukaliśmy, popytaliśmy i zebraliśmy plony. Kadra liczy 21 zawodniczek, czyli najwięcej w historii klubu - mówi Adam Blidzewski, prezes klubu. - Kilka piłkarek dołączyło dopiero w ostatnim tygodniu. Potrzebują czasu, żeby poznać styl drużyny. Do klubu dołączył też trener bramkarek Damian Waśniewski.

W sobotę na inaugurację rozgrywek 2016/2017 płocczanki zmierzyły się z niezbyt wymagającym rywalem, Pogoń zakończyła poprzedni sezon dopiero na 11 miejscu, Królewscy dwa razy pokonali wówczas rywala 5:1 i 6:1.

W nowym sezonie w Siedlcach mecz rozpoczął się idealnie dla Królewskich. Już w drugiej minucie płocczanki objęły prowadzenie po strzale Klaudii Stradomskiej. W drugiej połowie trafiły także Natalia Borowska (65.) i Aleksandra Kujawska (77.) i trzy punkty przyjechały do Płocka.

Na co stać Królewskich w tym sezonie? Na razie sztab szkoleniowy nie jest w stanie tego określić, zespół będzie kształtować i docierać się podczas rozgrywek. Dopiero po kilku pierwszych kolejkach zostaną określone cele.

- Pracujemy systematycznie, spokojnie, w klubie presji nie ma, ale dziewczyny same czują, że powinny awansować do drugiej ligi - dodaje trener seniorek Adrian Piankowski. - Wszystko zależy od tego, jak szybko nowe zawodniczki zrozumieją naszą grę.

Inne wyniki pierwszej kolejki: Mazovia Grodzisk Mazowiecki - DAF Płońsk 3:3, Żbik Nasielsk - Wilga Garwolin 0:6, Zamłynie Radom - Ostrovia Ostrów Mazowiecka 1:3, Tygrys Huta Mińska - Start Otwock 2:0.

W drugiej kolejce Królewscy zagrają na stadionie miejskim z Zamłyniem Radom (sobota, 10 września, godz. 10). Rywalki w poprzednim sezonie zostały wycofane z pierwszej ligi.

Kadra Królewskich: Marta Hućko, Julia Mikołajewska, Daria Przybysz, Anna Wojtkowska, Olga Kamińska, Klaudia Łyzińska, Klaudia Stradomska, Daria Kusa, Dominika Janicka, Aleksandra Kujawska, Wiktoria Wiączek. Nowe zawodniczki: Kinga Sławińska (z Wisły Nowy Duninów), Wiktoria Zielińska i Julia Nowak (z Pegaza Drobin), Julia Korga i Natalia Romanowska (z Zorzy Szczawin Kościelny), Natalia Borowska i Oliwia Kasiura (z GKS Nowa Góra), Aleksandra Synowiec.

Więcej o: