Siatkarze Norwida mają za sobą pierwsze testy. Zagrali w turnieju w Siedlcach

Przygotowujący się do rywalizacji w I lidze Siatkarze Exact Systems Norwida rozegrali pierwsze mecze kontrolne. W weekend wystąpili w turnieju w Siedlcach.

Częstochowianie wzięli udział w Towarzyskim Turnieju Piłki Siatkowej organizowany przez KPS Siedlce. Norwid wygrał na początek z gospodarzami, potem uległ 1:3 KS Hajnówka i 0:3 APP Krispol Września. Nie wyniki były tu jednak najważniejsze.

- To były dla nas pierwsze mecze po okresie treningów i chciałem dać pograć wszystkim chłopakom - mówi trener Radosław Panas.

Szanse pokazania się dostali wszyscy zawodnicy z kadry. - Grali nawet chłopaki z II i III klasy, każdy przynajmniej w jednym meczu. Chodziło o to, żeby zabrać jak najwięcej wiedzy o zawodnikach. Wyniki nie były najważniejsze, oczywiście zawsze lepiej wygrywać niż przegrywać, ale w każdym meczu na boisku była inna szóstka - tłumaczy Radosław Panas.

W nadchodzący weekend Norwid zagra w turnieju w Zawierciu, gdzie zmierzy się z zespołem gospodarzy i AGH Kraków. Rozgrywki I ligi rozpoczną się w pierwszy weekend października. Częstochowianie na początek zagrają na wyjeździe. W sobotę 1 października zmierzą się z pierwszym ze sparingpartnerów - KPS Siedlce.

Wyniki z Siedlec:

KPS Siedlce - Exact Systems Norwid Częstochowa 2:3

Krispol Września - Exact Systems Norwid Częstochowa 3:0

SKS Hajnówka - Krispol Września 2:3

KPS Siedlce - SKS Hajnówka 3:0

O 1. miejsce:,/b>

KPS Siedlce - APP Krispol Września 0:3

O 3. miejsce:

SKS Hajnówka - Exact Systems Norwid Częstochowa 3:1

W sezonie 2016/17 w I lidze występować będą:

KS Ślepsk Suwałki

APP Krispol Września

Aluron Virtu Warta Zawiercie

AGH Kraków

KPS Siedlce

Stal AZS PWSZ Nysa

SMS PZPS Spała

Exact Systems Norwid Częstochowa

KPS Kęty

TSV MANSARD Transgaz TRAVEL-SANOK

SKS Hajnówka

TS Victoria PWSZ Wałbrzych

Więcej o:
Copyright © Agora SA