Warmia wygrała turniej na tydzień przed startem ligi

Dla szczypiornistów z Olsztyna, podopiecznych trenera Giennadija Kamielina, sezon zacznie się w najbliższą niedzielę, meczem na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław.

W weekend olsztynianie wzięli udział w Turnieju o Puchar Burmistrza rozgrywany w hali Ostródzkiego Sportu i Rekreacji. To ostatnia możliwość sprawdzenia formy zawodników Warmii przed meczami ligowymi. W imprezie wzięły udział cztery drużyny.

Trener wierzy w najlepszą czwórkę

Istniało spore prawdopodobieństwo, że turniej - na kilka dni przed jego rozpoczęciem - zostanie odwołany, jednak ostatecznie organizatorom udało się zebrać cztery drużyny. Najpierw gospodarz imprezy, Orkan Ostróda pokonał drużynę Tytani Wejherowo 37:23. Obydwa zespoły występować będą w II lidze. W drugim półfinale Warmia Traveland okazała się lepsza od rezerw beniaminka Superligi - KS Meble Wójcik Elbląg i wygrała 37:23. Finał także zakończył się zdecydowanym zwycięstwem Warmiaków, którzy pokonali Orkan 34:23.

- Drużyna zaprezentowała się z dobrej strony - ocenia trener Giennadij Kamielin. - Musimy jednak jeszcze trochę popracować nad obroną zespołową. Sparingi pokazały, że w tym tkwi problem i jeszcze nie jesteśmy przygotowani na 100 procent. Przez większość okresu przygotowawczego kładliśmy nacisk na kondycję i to nam się udało.

A o planach na najbliższy sezon mówi: - Patrząc na kadrę i rywali w I lidze, naszym celem będzie miejsce w pierwszej czwórce. Jestem przekonany, że da się to osiągnąć, ale musimy dalej na to pracować.

W innym turnieju towarzyskim miał zagrać również drugi olsztyński zespół, Szczypiorniak. Zawody w Sierpcu ostatecznie nie doszły jednak do skutku po tym, jak wycofała się Wisła II Płock. Ostatecznie Szczypiorniak zagrał więc sparing z miejscowym Mazurem. Olsztynianie przegrali 26:49.

Warmia zaprezentuje się w Urzędzie Miasta

Znamy też daty dwóch pierwszych meczów domowych Warmii Traveland. 18 września (niedziela) do Olsztyna zawita Polski Cukier Pomezania Malbork, natomiast tydzień później Stal Gorzów Wielkopolski. Obydwa spotkania rozpoczną się o godz. 15 w hali Urania. Pierwszy mecz ligowy Warmiacy zagrają jednak już 11 września. Zespół Giennadija Kamielina pojedzie do Wrocławia na mecz ze Śląskiem.

Z okazji zbliżających się rozgrywek, klub szykuje oficjalną prezentację. Odbędzie się ona we wtorek 6 września o godz. 14 w olsztyńskim ratuszu w sali 219. Dzień później o godz. 17 w hali sportowej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego odbędzie się sesja zdjęciowa Warmiaków.

To nie jedyna atrakcja, jaka czeka na sympatyków piłki ręcznej w Olsztynie 6 września. Od godz. 10 w hali Urania odbywać się będzie Artur Siódmiak Camp. Były wieloletni reprezentant Polski od kilku lat stara się popularyzować piłkę ręczną w Polsce wśród najmłodszych, organizując treningi w całym kraju. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci od II do IV klasy podstawowej. Oglądać zajęcia mogą natomiast wszyscy zainteresowani. Wstęp wolny.

Wyniki turnieju o Puchar Burmistrza Ostródy

Orkan Ostróda - Tytani Wejherowo 37:23

Warmia Traveland Olsztyn - KS Meble Wójcik II Elbląg 37:23

Mecz o 3. miejsce

Tytani Wejherowo - KS Meble Wójcik II Elbląg 34:28

Finał

Orkan Ostróda - Warmia Traveland Olsztyn 23:34

Więcej o: