Victor Gutierrez: Przenieść do Lecha Poznań doświadczenia z mistrzostw świata

- Dopiero przyzwyczajam się do europejskiej piłki, która jest bardziej fizyczna i siłowa niż latynoamerykańska - mówi w rozmowie z dziennikarzem Lech TV Kolumbijczyk Victor Gutierrez. Nowy pomocnik rezerw Lecha Poznań zagrał w wygranym 2:1 sparingu pierwszej drużyny z Olimpią Grudziądz.

Victor Gutierrez trafił na Bułgarską po tym, jak pomyślnie przeszedł testy w zespole Ivana Djurdjevicia. 20-letni pomocnik przyleciał do Polski wraz z Manuelem Arboledą, byłym zawodnikiem Kolejorza. Ma 178 cm, waży 72 kg. W ubiegłorocznych mistrzostwach świata do lat 20 rozegrał cztery mecze w reprezentacji Kolumbii. Wcześniej był zawodnikiem brazylijskiego klubu Atletico Paranaense. - Występ na mistrzostwach świata w Nowej Zelandii to było fantastyczne doświadczenie. Każdy zawodnik marzy przecież o tym, by nosić koszulkę reprezentacji. To było coś pięknego i teraz chcę przenieść to, czego nauczyłem się na tamtych mistrzostwach do Lecha Poznań - mówi zawodnik w Lech TV po występie w sparingu z Olimpią Grudziądz (2:1 w Wągrowcu).

Kolumbijczyk był jednym z kilku graczy drugiej drużyny Lecha Poznań, zaproszonych do pierwszego zespołu przez nowego trenera Nenada Bjelicę. Wcześniej trenował przez kilka dni pod okiem Chorwata. - Dopiero przyzwyczajam się do europejskiej piłki. Futbol tutaj jest bardziej fizyczny i siłowy niż latynoamerykański, z którym dotychczas miałem do czynienia - wyjaśnia.

Bardzo dobre zdanie na temat umiejętności Victora Gutierreza ma trener Lecha II Poznań Ivan Djurdjević. - Ma jakość w grze, dobrze radzi sobie z piłką przy nodze, ma bardzo duże umiejętności techniczne - mówi Serb.

Więcej o: