III liga. Rezerwy Jagiellonii Białystok upokorzone

Piłkarze drugiego zespołu Jagiellonii Białystok przegrali aż 0:6 na wyjeździe z Finishparkietem Drwęcą Nowe Miasto Lubawskie w meczu 6. kolejki III ligi. Wynik jest tym bardziej zaskakujący, że drużynę wsparli zawodnicy z pierwszej drużyny

BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Ze względu na przerwę reprezentacyjną, trener Michał Probierz oddelegował na mecz zespołu rezerw aż siedmiu zawodników: Macieja Górskiego, Karola Mackiewicza, Dmytro Chomczenowskiego, Damiana Szymańskiego, Jacka Góralskiego, Marka Wasiluka, Dawida Szymonowicza. Wydawało się, że wpadka z meczu w Morągu, gdzie rezerwy również wzmocnione piłkarzami z ekstraklasy, przegrały 0:3, nie ma prawa się powtórzyć. Nawet biorąc pod uwagę, że Finishparkiet jest liderem III ligi.

Tym razem było jednak gorzej niż dwa tygodnie wcześniej. Już do przerwy gospodarze wygrywali 2:0, a w drugiej połowie obnażyli wszystkie braki drużyny z Białegostoku i dołożyli kolejne cztery trafienia.

Michał Probierz mówił niedawno, że nie jest do końca zadowolony ze zmienników, a po porażce w Morągu, nie zabrał piłkarzy którzy tam grali na mecz do Łęcznej. Po tym, co jego zawodnicy zaprezentowali w Nowym Mieście Lubawskim, kara może być dotkliwsza.

W nie najlepszych humorach wracali również do domu, piłkarze innych drużyn z województwa podlaskiego, które grają w III lidze. Zarówno Ruch Wysokie Mazowieckie, jak i ŁKS 1926 Łomża, zremisowały swoje mecze 1:1, jednak obie drużyny mogły wyciągnąć, więcej z tych spotkań.

Piłkarze Ruchu, prowadzili na boisku Sokoła Ostróda, od 56. minuty, po karnym wykorzystanym przez Piotra Faszczewskiego. Dali sobie jednak strzelić gola na kilka minut przed końcem. Mecz pomiędzy Motorem Lubawa, a ŁKS-em rozstrzygną się za to w pierwszych minutach. Gospodarze wyszli na prowadzenie w 3. minucie spotkania, a już w siódmej łomżanie wyrównali za sprawą Reinaldo Melao. Zawód jest spory biorąc pod uwagę, że jest to dopiero pierwszy punkt zdobyty przez zespół z Lubawy.

Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie - Jagiellonia II Białystok 6:0 (2:0)

Strzelcy bramek: Pietroń (12), Jackiewicz (45. i 55.), Kostkowski (74.), Twardowski (86. i 88.).

Finishparkiet: Paprocki - Pietroń, Jajkowski, Wojcinowicz, Kostkowski, Szarpak, Domżalski, Kuciński, Kowalski, Miller, Jackiewicz.

Jagiellonia II: Karpieszuk - Waszkiewicz, Szymonowicz, Wasiluk, Koźlik - Góralski, Szymański - Chomczenowski, Polkowski, Mackiewicz - Górski.

Sokół Ostróda - Ruch Wysokie Mazowieckie 1:1 (0:0)

Strzelcy bramek: Kamil Smyt (89.) - Piotr Faszczewski (56.-karny).

Sokół: Kotkowski - Wróblewski, Pluta, Mykytyn, Wojciechowski, Nowiński (63. Pączko), Sowicki, Danilczyk (76. Gwiazda), Filipek, Jankowski, Hirsz (76. Kamil Smyt).

Ruch: Dobreńko - Ostaszewski, Piłatowski, Jóźwiak, Pasko, Brokowski, Grochowski, Faszczewski, Poduch (Zieniewicz), Mleczek, Zalewski.